LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Pierwszy procesor dla urządzeń ubieralnych w technologii 14 nm

samsung_exynos_7_dual

Jest to nie tylko pierwszy procesor z tak konkretnym przeznaczeniem, ale także pierwszy tego typu układ z dwoma rdzeniami i pełną integracją z modemem LTE.

 Exynos 7270 jest efektem długich prac nad wdrożeniem procesu produkcji układów scalonych w technologii 14 nm. Miniaturyzacja procesora przyniesie klientom niezliczone korzyści – przede wszystkim zajmie on mniej miejsca na płytce PCB oraz zużyje o 20% mniej energii, niż jego poprzednicy produkowani w technologii 28 nm. Skróceniu ulegają także ścieżki w układzie, co powoduje szybsze przekazywanie informacji i w efekcie – szybszą pracę dwóch rdzeni Cortex-A53.

Ponieważ układ jest przeznaczony do pracy w urządzeniach ubieralnych, zintegrowano go z wieloma peryferiami, które do tej pory stanowiły osobne układy scalone. Exynos oferuje wbudowany moduł WiFi i Bluetooth oraz modem LTE Cat. 4 z obsługą techniki carrier aggregation. Nie zabrakło także obsługi systemów lokalizacji satelitarnej a nawet radia FM. Wszystko to zintegrowano w jednym układzie scalonym o powierzchni identycznej jak jego poprzednicy oraz o 30% mniejszej wysokości.

Samsung oferuje także płytki ewaluacyjne wyposażone w NFC, poszerzając tym samym listę potencjalnych klientów zainteresowanych procesorem Exynos o producentów najwyższej klasy smartfonów. Producent wiąże duże nadzieje z wprowadzeniem nowego procesora do masowej produkcji i wydają się one mieć bardzo mocne podstawy.

Autor: Samsung