Amotech prezentuje anteny do transmisji na częstotliwości 2,4 GHz

amotech_bt_wlan

Anteny przeznaczone do pracy w standardzie Bluetooth i WiFi oferowane są przez Amotech w trzech typach; dobiera się je  w zależności od projektu i warunków pracy urządzenia.

Anteny BT, WLAN oprócz dwóch podstawowych standardów mogą także przesyłać informacje protokołem Zigbee oraz na minimalnie innych częstotliwościach – od 2,35 GHz do 2,64 GHz, obsługując tym samym standardy WiBro, WiMax i S-DMB. Obszar zastosowań w zasadzie jest nieograniczony, szczególnie w przypadku wersji bez ceramicznej obudowy, i obejmuje między innymi urządzenia mobilne, komputery przenośne lub moduły WiFi na USB dla komputerów stacjonarnych, komputery pokładowe w nowoczesnych samochodach czy odtwarzacze multimedialne.

Amotech oferuje swoje anteny w trzech głównych wersjach: wielowarstwowa antena scalona, antena scalona typu PIFA oraz antena bez obudowy ceramicznej. Pierwszy z wymienionych typów to układ scalony, którego wyjścia należy dolutować do płytki drukowanej. Nie zajmuje ona dużo miejsca i świetnie nadaje się do montażu powierzchniowego, oferując dobry odbiór przy minimalnym zużyciu miejsca. W sytuacjach kiedy działanie anteny może podlegać zakłóceniom z powodu bliskości ludzkiego ciała lub metalowych elementów, można skorzystać z anteny mikropaskowej PIFA (ang. planar inverted-F antenna). Przy zadaniach specjalnych, kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo małą ilością miejsca na płytce albo wyjątkowo trudnymi warunkami działania, można poprosić o niestandardowy kształt anteny, którą otrzymamy od firmy Amotech bez obudowy, ale z równie dobrymi parametrami co standardowe produkty i z takim rozmiarem i kształtem jaki sobie zażyczymy.

Anteny są dookólne, mają impedancję wejściową 50 Ω a współczynnik fali stojącej nie przekracza 3,0. Dostępne są różne rozmiary standardowych anten od 11 mm szerokości i 3 mm długości aż po maleńkie anteny o rozmiarach 2 mm x 1,5 mm x 1 mm. Dokładna oferta firmy Amotech jest bardzo różnorodna i można się z nią zapoznać na oficjalnej stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Amotech w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze