LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Qorvo: większe możliwości urządzeń domowych sterowanych głosem

qo

Użytkownicy mogą teraz kontrolować bardziej rozbudowane urządzenia domowe za pomocą głosu

Firma Qorvo, dostawca innowacyjnych układów łączności radiowej, zaoferowała rozwiązanie, które znacząco zwiększa możliwości sterowania urządzeniami domowymi za pomocą głosu. Jest to układ radiowy wraz z towarzyszącym mu oprogramowaniem.

Układ radiowy GP712 obsługuje wiele protokołów komunikacji. Stanowi on jednoukładowe rozwiązanie przeznaczone do obsługi inteligentnego domu. Został zapowiedziany wcześniej w tym roku przez firmę GreenPeak Technologies, która teraz stanowi część oddziału Qorvo odpowiedzialnego za urządzenia bezprzewodowe małej mocy. Układ obecnie znajduje się w produkcji.

Układ GP712 jest przeznaczony do pracy jako część wirtualnych asystentów osobistych (VPA), które dzięki niemu mogą reagować na komendy głosowe i komunikować się bezpośrednio z milionami inteligentnych urządzeń domowych używających protokołów ZigBee lub Thread. Wcześniej, aby podłączyć głośnik VPA z aktywnymi urządzeniami za pośrednictwem ZigBee lub Thread, był wymagany oddzielny moduł bramy.

Bezprzewodowe głośniki z obsługą VPA – takie jak Amazon Echo lub Google Home – mają mikrofony, które pozwalają użytkownikom połączyć się bezpośrednio z usługami chmurowymi, używając komend głosowych. Według prognoz ABI Research w roku 2021 sprzedawanych będzie 120 milionów urządzeń rozpoznających mowę rocznie.

Demonstracje systemów dla inteligentnego domu na żywo, jak również inne innowacyjne rozwiązania opracowane przez Qorvo, zostały zaprezentowane podczas targów Electronica  w Monachium w dniach 8-11 listopada. Qorvo oferuje wiele zaawansowanych układów komunikacji radiowej przeznaczonych dla inteligentnych mieszkań i Internetu Przedmiotów.

Autor: Qorvo