Najmniejszy na rynku 8-stykowy układ logiczny GX od NXP

gx-8-image

Firma NXP Semiconductors przedstawiła układy logiczne w najmniejszej na rynku obudowie bez wyprowadzeń z ośmioma stykami. Układy GX 8 mieszczą się w obudowie SOT1233 o wymiarach 0,8 x 1,35 x 0,35 mm. Są przeznaczone dla urządzeń z komunikacją sieciową i urządzeń przenośnych, jak również dla Internetu Przedmiotów. Te wytrzymałe elementy pozwalają nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale też obniżyć koszty montażu płytki PCB.

Nowa obudowa bez wyprowadzeń układów GX 8 zgodna jest z aktualnymi dążeniami do  stosowania coraz mniejszych obudów w elektronice oraz obniżania poboru mocy i kosztów systemu. Wcześniej NXP wprowadził układy funkcyjne GX w obudowach z 5-cioma lub 6-cioma wyprowadzeniami. Teraz, dzięki zastosowaniu obudowy z 8-mioma stykami, dostępnych jest większość funkcji serii Mini Logic, co pozwala projektantom oraz inżynierom produkcji szybciej reagować na potrzeby rynku.

Z drugiej strony, coraz krótsze cykle projektowe nie zawsze pozwalają na wybór rozwiązania jednoukładowego , które umożliwiałoby dodanie wszystkich funkcji na dalszym etapie projektu. Układy logiczne NXP są stosowane jako interfejs między różnymi układami scalonymi. Nowy model pozwala zrealizować większość funkcji serii AXP, AUP oraz LVC w jednym układzie GX. To rozwiązanie zapewnia projektantom największy wybór standardowych funkcji logicznych w najmniejszym układzie.

Układy logiczne w obudowach GX-8 są już dostępne w postaci próbek. Wejdą do masowej produkcji pod koniec roku 2016.

Szczegółowe informacje o produkcie: http://www.nxp.com/logic

O autorze