LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

[WEBINARIUM] Symulacje elektromagnetyczne systemów ekranowania urządzeń elektronicznych i środków transportu

webinar

Firma CST AG zaprasza na webinarium „Symulacje elektromagnetyczne systemów ekranowania urządzeń elektronicznych i środków transportu”, które odbędzie się 1 grudnia 2016 o godz. 17:00. Czas trwania sesji: 60 min.

Ekran to bardzo ważny element konstrukcyjny, stosowany w celu zapewnienia zgodności z wymaganiami EMC i w celu ochrony przed elektromagnetycznymi narażeniami środowiskowymi (Electromagnetic Environmental Effects / E3). W praktyce każdy ekran stosowany w układach elektronicznych zawsze zawiera nieszczelności takie, jak otwory wentylacyjne odprowadzające ciepło, połączenia między panelami obudowy, szczeliny wokół złącz kablowych oraz elementów dołączanych.

Karoseria samochodu lub poszycie samolotu również zapewniają pewien stopień ekranowania, ale jego skuteczność jest osłabiana przez drzwi, okna, panele dostępowe i elementy zewnętrzne, takie jak np. anteny służące do komunikacji i nawigacji. Materiały kompozytowe są coraz częściej wykorzystywane w motoryzacji i lotnictwie ze względu na stosunkowo niewielką wagę. Ich konstrukcja stwarza jednak dodatkowe wyzwania dla utrzymania integralności ekranowania. Występuje w nich np. przepływ prądu poprzez materiał kompozytowy w przypadku uderzenia pioruna.

W trakcie webinarium przedstawione będą symulacje elektromagnetyczne systemów ekranowania urządzeń elektronicznych i środków transportu. Pokazane zostaną specjalne techniki modelowania stosowane w metodzie 3D TLM i ich wykorzystanie do analizy mechanizmów powstawania sprzężeń istotnych z punktu widzenia EMC.

 

Autor: CST