Przekaźnik bistabilny Panasonic DJ-H na prąd 50A

mikpanasonic_dj-h

Zaprojektowany z myślą o zastosowaniach w sterowaniu automatyką inteligentnych budynków przekaźnik, może pracować z bardzo dużymi mocami.

W systemach IoT stosowanych w budynkach zastosowanie mają systemy magistralowe takie jak np. KNX, pozwalający na komunikację między wszystkimi odbiornikami energii elektrycznej w budynku. Właśnie do takich instalacji elektrycznych nowej generacji przeznaczony jest przekaźnik bistabilny Panasonic DJ-H. W szczególności, dzięki możliwości przekazywania dużego prądu, aż do 50A przy 277 V, może on zostać wykorzystany na przykład do obsługi prądów rozruchowych obciążeń pojemnościowych takich jak lampy fluorescencyjne. Panasonic postarał się o uzyskanie certyfikatu IEC 60669-1, potwierdzającego możliwość pracy z lampami o parametrach 200μF/20A i 250V prądu przemiennego.

Sprytnie zaprojektowana struktura wewnętrzna ze wzmocnioną izolacją i świetny materiał styku sprawiają, że urządzenie o rozmiarach 39 mm x 15 mm x 33 mm jest w stanie pracować przy napięciu przełączania o wartości nawet 480 V i prądzie 25 A. Odległość między cewką a kontaktem wynosi ponad 10 mm. Warto także wspomnieć, że producent zastosował zewnętrzną dźwigienkę pozwalającą personelowi kontrolującemu instalację ręcznie sprawdzać poprawność zamykania obwodu przekaźnika.

Dystrybutorem produktów Panasonic w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze