Floodgate – zestaw zabezpieczeń dla urządzeń brzegowych Internetu Przedmiotów

promo

Firma Icon Labs, dostawca urządzeń i zabezpieczeń dla Internetu Przedmiotów (IoT), zaprezentowała swój zestaw narzędzi zabezpieczeń Floodgate. Rozwiązanie to pozwala na łatwą i bezpieczną integrację urządzeń końcowych IoT w platformach chmurowych, w tym w platformie ThingSpace firmy Verizon. Pozwala również na zdalną administrację zabezpieczeń urządzeń za pośrednictwem prostego interfejsu użytkownika.

Nowy zestaw narzędzi zabezpieczeń Floodgate zapewnia łączność z chmurą za pomocą bezpiecznego łącza zarówno podczas normalnej pracy urządzenia, jak i zarządzania (administracji) systemem bezpieczeństwa. Rozwiązanie zawiera najważniejsze środki zabezpieczające, które pomagają chronić urządzenie przed atakiem. Zapewnia również detekcję naruszenia bezpieczeństwa, pozwalając wykryć atak na urządzenia, a także funkcje administracji pozwalające zareagować na atak.

Zgłoszenia o wykryciu ataku informują użytkownika o anomaliach zarejestrowanych w systemie bezpieczeństwa. Zgłoszenia te są wysyłane do systemu administratora, pozwalając zmienić zasady bezpieczeństwa dla każdego urządzenia w czasie rzeczywistym. System administracji umożliwia również bezpieczne przesyłanie i instalację aktualizacji systemu – wszystko to za pomocą tego samego interfejsu. Najważniejsze zabezpieczenia obejmują bezpieczne bootowanie, szyfrowaną komunikację, firewall w węźle końcowym i wzajemne uwierzytelnianie w oparciu o certyfikaty PKI.

Kwestie bezpieczeństwa stanowią najpoważniejszy problem podczas wdrożeń IoT, a nowe, interaktywne i skalowalne rozwiązanie chroni urządzenia IoT przed rosnącym zagrożeniem cyberatakami. Zestaw narzędzi IoT Floodgate Icon Labs stanowi pewne i łatwe w implementacji rozwiązanie kontroli bezpieczeństwa na całej długości łącza między urządzeniami IoT. Pozwala to na zarządzanie i ochronę węzłów końcowych z poziomu aplikacji w chmurze.

Zestaw zabezpieczeń IoT Floodgate jest najbardziej kompleksową platformą zabezpieczeń dla Internetu Przedmiotów. Zapewnia pełen zestaw zabezpieczeń, funkcje uwierzytelnienia oraz możliwości integracji z usługami chmurowymi IoT. Zestaw narzędzi zawiera następujące komponenty: bezpieczne bootowanie, bezpieczne aktualizacje oprogramowania, firewall, wykrywanie ataków, obsługę protokołów MQTT oraz TLS, zarządzanie kluczem/SCEP i agenta zarządzania.

Rozwiązanie Floodgate jest już dostępne na rynku. Zostało zintegrowane w platformach ThingSpace IoT oraz IoT Secure Credential Servicer (IoT SC) firmy Verizon. Jego działanie zostało też zademonstrowane na platformie Renesas Synergy. Zestaw narzędzi Floodgate obsługuje wiele systemów wbudowanych, w tym Linuksa, Nucleus, ThreadX, UC/OS-III, LynxOS, VxWorks i inne systemy czasu rzeczywistego.

O autorze