Amotech prezentuje nowe anteny NFC i NFMI

4_15_1_fm_ant

Standardy komunikacji bezprzewodowej bliskiej odległości zyskują coraz większą popularność. Południowokoreański producent właśnie uaktualnił portfolio swoich produktów ze szczególnym uwzględnieniem takiego typu komunikacji.

NFC (ang. Near Field Communication) to popularna technologia w telefonach komórkowych i kartach płatniczych. Amotech zaprezentował maleńkie anteny scalone różnych typów, służące do komunikacji w tym standardzie. Mierzące 4 mm długości, 2 mm szerokości i 1 mm grubości układy  mają induktancję od 0,7 μH do 1,8 μH i opór od 0,4 Ω do 0,8 Ω.

Kolejną nowością są cewki indukcyjne przeznaczone do pracy w technologii NFMI (ang. Near-Field Magnetic Induction). W odróżnieniu od komunikacji radiowej dużych odległości, twórcy NFMI skupili się na efektywnej komunikacji poprzez indukcję prądu w cewce odbiorczej na bardzo bliskie odległości. Przesył danych tego rodzaju jest bardzo silnie tłumiony w powietrzu, przez co ma krótki zasięg ale nie zanieczyszcza falami elektromagnetycznymi swojego otoczenia. Amotech oferuje swoim klientom cewki nawinięte na rdzeń bez zakończonych wyprowadzeń, takie same cewki przygotowane do montażu powierzchniowego lub w postaci pierścieni. Poszczególne rodzaje nieznacznie różnią się parametrami pracy – wszystkie mają induktancję ok. 3,8 μH, dobroć na poziomie 50-80 i przeznaczone są do komunikacji z częstotliwością 10,579 MHz. Potencjalne zastosowania takich cewek to na przykład czytniki RFID albo urządzenia douszne.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze