ESP-WROVER-KIT – najnowsza płytka rozwojowa do ESP32 od Espressif

img

Espressif zaprezentował dedykowaną do ESP32 płytkę rozwojową ESP-WROVER-KIT. Płytka jest kompatybilna z modułami opartymi o układ ESP32 takimi jak np. ESP-WROOM-32 czy ESP-WROVER (WROOM-32 z dodatkowym chipem 32Mbit pSRAM oraz konektorem anteny). Nowa płytka posiada slot na kartę microSD oraz interfejs LCD, który wspiera wyświetlacze do 3.2 cala połączone przez SPI.

Na ESP-WROVER-KIT są wszystkie wyprowadzenia do wyjść/wejść modułów ESP32, płytka ma także możliwość integracji z interfejsem modułów kamer OV7670. Dodatkowo, płytka została wyposażona w mostek USB FTDI FT2232HL, który pozwala developerom na stosowanie wbudowanego JTAG debuggera (co stanowi przewagę opisywanego zestawu nad ESP-DevkitC), służącego do bezpośredniego debugowania poprzez port micro-USB (komunikacja + opcjonalne zasilanie).

Bogate wyposażenie płytki uzupełniają : kwarcowy oscylator 32.768 KHz, interfejsy SPI / UART, diody LED oraz przyciski „power”, „reset” i „boot”. Tak zaprojektowany zestaw zapewnia łatwe i przyjemne projektowanie w oparciu o coraz popularniejszy układ ESP32.

Soyter Components Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem produktów Espressif. Informacje o dostępności: handlowy@soyter.pl.

O autorze