MiGLO – najbardziej zaawansowane słuchawki na rynku – od NXP

miglo

Firma NXP Semiconductors we współpracy z klientami oraz partnerami wprowadza na rynek nowe słuchawki dokanałowe. Wykorzystują one technologię NXP MiGLO, która pozwala zapewnić długi czas pracy na baterii, wysoką jakość dźwięku i niezawodne połączenie bezprzewodowe. Te cechy pozwalają na stworzenie małych i wygodnych, bezprzewodowych słuchawek i podobnych urządzeń. Bezprzewodowe słuchawki oparte na technologii MiGLO zadebiutują podczas targów CES 2017.

Pierwsze urządzenia oparte na MiGLO, które pojawią się na rynku, obejmują komunikację między słuchawkami dzięki zjawisku indukcji magnetycznej w polu bliskim (NFMI), pozwalając na w pełni bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku stereo przy bardzo niskim zużyciu mocy.

NXP dostarcza autorską technologię NFMI do urządzeń odsłuchowych od prawie dekady. Jest to sprawdzone, pewne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na bezprzewodową transmisję strumienia audio do obu uszu w urządzeniach medycznych, gdzie wymagany jest bardzo niski pobór mocy i małe wymiary.

MiGLO, najbardziej zaawansowane rozwiązanie na rynku wykorzystujące technologię NFMI NXP,  pozwala na łatwe projektowanie przystępnych cenowo słuchawek o niezwykłych możliwościach. Słuchawki te łączą wiele rozwiązań technologicznych, które oszczędzają energię, jednocześnie pozwalając znacznie poprawić wrażenia użytkownika.

Rozwiązania NXP MiGLO zostały zaprojektowane dla bezprzewodowych urządzeń audio wysokiej jakości. Seria układów MiGLO zapewnia wysoką jakość audio przy minimalnym zużyciu mocy. Umożliwia uzyskanie stabilnego połączenia bezprzewodowego bez przerwań czy zaników, niskie opóźnienia transmisji (by zachować synchronizację z obrazem) i dokładną synchronizację między prawym a lewym kanałem w celu zachowania obrazu stereo.

Technologia NFMI została wybrana przez firmę Alpha Audiotronics ze względu na innowacyjność oraz możliwość dotrzymania standardów jakości i zastosowana w słuchawkach Skybuds. Rozwiązanie MiGLO zostało także wykorzystane przez Doppler Labs w słuchawkach Hear One, w nowych słuchawkach Nuheara oraz w słuchawkach The Dash Bragi.

Rozwiązania MiGLO są dostępne w obudowach scalonych (WLCSP) i potrzebują minimalnej liczby zewnętrznych komponentów. Zostały zoptymalizowane specjalnie pod kątem słuchawek bezprzewodowych, pozwalając na zmniejszenie rozmiarów końcowego produktu. Rozwiązania NXP MiGLO oparte na technologii NFMI zajmują powierzchnię niecałych 11 mm². Dzięki niskiemu poborowi mocy możliwe było użycie znacznie mniejszej baterii wewnątrz słuchawki, zachowując ten sam czas pracy. W odróżnieniu od innych rozwiązań bezprzewodowych, NFMI będzie mogło zapewnić wysoką jakość także przyszłości, nawet jeśli słuchawki ulegną dalszemu zmniejszeniu.

Więcej informacji o technologii MiGLO oraz produktach z niech korzystających znajduje się na stronie www.nxp.com/miglo.

O autorze