Procesory sieciowe 16 nm o największej przepustowości – od Broadcom

obrazek

Firma Broadcom Limited, projektant i dostawca oraz globalny dystrybutor różnego rodzaju rozwiązań dla łączności, przedstawiła najnowszą serię heterogenicznych procesorów KBP (knowledge-based processor). Modele BCM15000 (BCM15K), zaprojektowane z myślą o nowoczesnej infrastrukturze sieciowej, zawierają rdzeń, router brzegowy i router centrum danych oraz przełączniki. Układy BCM15K  stanowią nową serie procesorów KBP wykonanych w procesie technologicznym 16 nm. Obsługują TCAM, SRAM i technologię wyszukiwania algorytmicznego, która zapewnia wysoką wydajność przekierowania, klasyfikacji i bezpieczeństwa w routerach i przełącznikach dostawcy usług. Układy BCM15K pozwalają na realizację do 7,2 mld wyszukiwań na sekundę i łączną przepustowość transferu do 1 terabita na sekundę (Tbps). W porównaniu do poprzedniej generacji KBPS oznacza to wzrost odpowiednio 8 i 3 razy.

Roczny światowy ruch internetowy wkrótce przekroczy poziom zettabajta, a wciąż rozwijają się zastosowania wymagające dużej przepustowości – takie, jak przetwarzanie w chmurze i strumieniowanie wideo. Sieci następnej generacji będą potrzebować bardziej zaawansowanych routerów i przełączników, które będą w stanie obsłużyć terabitowe transfery i przeszukiwać miliardy pakietów w ciągu sekundy. Wydajna obsługa tych zastosowań z wysokimi szybkościami oznacza, że routery i przełączniki następnej generacji będą potrzebować specjalizowanych, wydajnych procesorów KBP, które zapewnią przetwarzanie nagłówków pakietów między 2. a 4. warstwą sieci. Dzięki temu dostawcy usług będą w stanie zapewnić lepszą ich jakość oraz zagwarantować bezpieczeństwo sieci.

Najważniejsze cechy BCM15K:

  • Nawet trzykrotne przyspieszenie przetwarzania rdzenia podczas obsługi ruchu IPv6
  • Do 8 współbieżnych sprawdzeń dla pakietu
  • Przepustowość wejścia/wyjścia do 1 Tbps dzięki technologii Broadcom 25G SerDes
  • Obsługa specjalizowanych układów użytkownika i procesorów NPU dzięki wielu interfejsom protokołów
  • Czterokrotne przyspieszenie routingu w bazach danych i 8-krotne przyspieszenie w systemie plików ACL
  • Deterministyczny czas pracy i niskie opóźnienie niezależne od złożoności bazy danych czy sygnatury
  • Trzykrotnie wyższa wydajność wyszukiwania pakietów w stosunku do wata
  • Pojemność bazy danych zwiększona do 8 razy

Broadcomm rozpoczął już dostawy hurtowych ilości układów BCM15K i akceptuje zamówienia nowych procesorów KBP. Informacje o cenach i zamówieniach próbek można uzyskać u przedstawicieli handlowych Broadcom.

Dodatkowe informacje o układach BCM15K są dostępne na stronie produktu.

O autorze