Złącza MicroBridge do zastosowań w motoryzacji

mikrobr

Firma Erni powiększyła swą ofertę złącz wysokiej jakości o nowe modele o rastrze 1,27 mm. Rodzina złącz MicroBridge została zaprojektowana z myślą o potrzebach klientów z tynku motoryzacyjnego. Złącza służą do połączeń przewód – płytka. Zaprojektowano je zgodnie z wymaganiami testów LV214 oraz USCAR. Złącza z serii MicroBridge spełniają wysokie wymagania branży motoryzacyjnej, szczególnie pod względem niezawodności połączenia. Zabezpieczenie typu Koshiri oraz opcjonalny elektryczny kontakt przeznaczony do kontroli poprawności łączenia (CPA – Connector Position Assurance) zwiększają pewność powstania niezawodnego i trwałego połączenia. Mimo niewielkiego rastra 1,27 mm, złącza MicroBridge są bardzo trwałe i, dzięki dwustronnym zatrzaskom, znoszą występujące w pojazdach wibracje. Kompaktowe wymiary złącz sprawdzają się w aplikacjach o niewielkiej dostępnej przestrzeni.

Złącza żeńskie MicroBridge będą dostępne w wersji IDC lub  z zaciskanym mocowaniem przewodu. Rodzina złącz o modułowej konstrukcji obejmuje modele jedno- lub dwurzędowe zawierające od 2 do 40 kontaktów. Jednorzędowe złącza żeńskie typu IDC dostępne są z prostym i kątowym wyprowadzeniem przewodu, a dwurzędowe wyłącznie z wyprowadzeniem prostym. Złącze męskie do montażu powierzchniowego jest dostępne zarówno w wersji prostej, jak i kątowej, także w wariantach jedno- i dwurzędowych. Dzięki modułowej konstrukcji, złącza żeńskie mogą być łączone ze złączami męskimi o tej samej liczbie wyprowadzeń, niezależnie od użytej techniki wykonania połączenia (zaciskane lub IDC). Kontakty żeńskie przeznaczone do zaciskania mocowane są w obudowach za pomocą  podwójnego zatrzasku. Złącza w wersji IDC mają kontakty umieszczone na stałe w obudowie. Nowy, przeznaczony do zaciskania kontakt o zamkniętej konstrukcji, zapewnia zwiększoną niezawodność wykonywania połączenia. Wybór dwóch dostępnych form złącza IDC oraz obecność dodatkowego zacisku kabla czynią złącza MicroBridge idealnym rozwiązaniem, spełniającym wyjątkowe wymagania wynikające z trudnych warunków panujących w aplikacjach na rynku motoryzacyjnym. Kodowanie mechaniczne i kodowanie kolorem to kolejne cechy rodziny, ułatwiające montaż i chroniące przed niepoprawnym połączeniem.

Wysoka wytrzymałość na temperaturę, dochodzącą do 150ºC, pozwala wykorzystać złącza w miejscach narażonych na silne nagrzewanie, na przykład w bezpośrednim sąsiedztwie diod LED w reflektorze samochodowym. Prąd znamionowy pojedynczego kontaktu sięga 8,5A, w zależności od liczby kontaktów i przekroju przewodu. Napięcie znamionowe to 70 V (dla napięcia stałego i przemiennego). Złącza można montować zarówno ręcznie, jak i maszynowo.

Najważniejsze cechy złączy MicroBridge:

 • przeznaczone do połączeń przewód – płytka (wire-to-board),
 • raster 1,27 mm,
 • wersje jednorzędowe: od 2 do 20 pinów,
 • wersje dwurzędowe: od 4 do 40 pinów,
 • złącza żeńskie do połączeń zaciskanych lub typu IDC,
 • złącza męskie do montażu powierzchniowego,
 • prąd znamionowy do 8,5 A na kontakt,
 • napięcia znamionowe do 70 V AC/DC
 • maksymalna temperatura pracy do 150ºC,
 • zaprojektowane zgodnie z wymaganiami standardów LV214 oraz USCAR
 • opcjonalne rozwiązanie do kontroli poprawności połączenia (CPA – Connector Position Assurance)

Zachęcamy do przejrzenia katalogu produktów MicroBridge firmy Erni.

Dystrybutorem produktów Erni w Polsce jest Contrans TI Sp. z o.o., ul. Polanowicka 66, 51-180 Wrocław, http://www.contrans.pl, contrans@contrans.pl.

O autorze