LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Dewetron prezentuje TRIONet – system do pomiarów rozproszonych

trionet_w_tekst

Firma Dewetron podczas tegorocznych targów Sensor+Test zaprezentuje na stoisku 1-116 nowy, innowacyjny system akwizycji danych TRIONet. Jest to kompaktowy przyrząd pomiarowy współpracujący z dwoma dowolnymi kartami pomiarowymi z serii TRION. TRIONet łączy się z komputerem pracującym pod kontrolą systemu Windows za pośrednictwem portu USB lub Ethernetu. Ponadto moduły TRIONet można łączyć w pełni zsynchronizowany system akwizycji danych .

Przykładowym zastosowaniem może być system testowania pociągu, w którym każdy wagon musi zostać wyposażony w określone czujniki, sprowadzone do jednego systemu rejestracji, i analizy danych. Właśnie do takich celów powstał TRIONet.

Dzięki interfejsowi Ethernet jednostki TRIONet można umieścić w odległości do 100 metrów od siebie. Obsługiwane są zarówno topologie gwiazdy, jak i daisy chain. Topologia gwiazdy zapewnia najwyższą możliwą przepustowość. Synchronizacja odbywa się za pośrednictwem oddzielnego kabla Ethernet łączącego moduły. Dzięki takiemu rozwiązaniu, sygnały z czujników w każdym z wagonów sprowadzane są do jednostki TRIONet, a później same jednostki łączone są między sobą. Pozwala to na znaczące ułatwienie pracy, poprzez uniknięcie przeprowadzania nawet setek przewodów przez całą długość pojazdu. System sterowania zegarem pozwala na pełną synchronizację sygnałów pomiędzy jednostkami TRIONet. Bardzo ciche wentylatory, których prędkość dostosowuje się do temperatury, chłodzą system, nie powodując jednocześnie dużego hałasu. Jest to szczególnie istotne podczas pomiarów akustycznych. System pracuje w zakresie temperatury od 0 do 60°C, choć można go używać również w temperaturze do -20°C, jeśli system zostanie uruchomiony przed wystawieniem na działanie niskiej temperatury. Szeroki zakres dopuszczalnych napięć zasilania (od 9 do 36 V) pozwala na podłączenie systemu TRIONet do systemu zasilania pojazdu. Ponadto do każdego modułu dołączony jest adapter AC/DC, który pozwala na zasilenie z dowolnego gniazdka AC na całym świecie.

Mały, kolorowy ekran dotykowy wyświetla informacje o statusie, adresach IP i stanie modułu. Umożliwia ponadto podstawową, lokalną konfigurację urządzenia. Jeśli zachodzi taka potrzeba, system TRIONet można obsłużyć za pomocą komputera lub tabletu z systemem Windows 7 lub 10. Wystarczy zainstalować dostarczane oprogramowanie Oxygen, podłączyć kabel USB lub Ethernet i rozpocząć pomiary.

Dystrybutorem firmy Dewetron w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, http://www.tespol.com.pl.

Autor: Tespol