LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy superkondensator DMH Murata o profilu 0,4 mm

murata

Firma Murata Manufacturing wprowadziła serię superkondensatorów DMH o najniższym na rynku profilu 0,4 mm. Produkt służy do generacji wysokiej mocy chwilowej w urządzeniach ubieralnych i innych rozwiązaniach. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na luty 2017 roku.

Superkondensatory mają ponad 100 razy większą pojemność od kondensatorów ceramicznych i elektrolitycznych, stanowią też urządzenia magazynujące o czasie życia dłuższym od typowych ogniw bateryjnych. Superkondensatory Murata są małe, jednocześnie uzyskując najmniejszą na rynku rezystancję szeregową. Wykorzystując kondensator do generacji dużych mocy chwilowych w małych układach elektronicznych można zapewnić większy poziom i stabilność mocy wyjściowej, jak również lepszą funkcjonalność urządzenia.

Układy z nowej serii DMH nadają się do wykorzystania w różnego rodzaju urządzeniach ubieralnych lub przenośnych, kartach czipowych, w elektronicznym papierze i temu podobnych zastosowaniach.

Najważniejsze cechy nowych superkondensatorów to:

  • niski profil (0,4 mm) odpowiedni dla najcieńszych urządzeń,
  • napięcie 4,5 V odpowiednie do pracy z bateriami litowo-jonowymi,
  • wysoka pojemność 35 mF i niska rezystancja szeregowa 300 mΩ pozwalają na utrzymanie wysokiej mocy przez dziesiątki sekund przy natężeniu prądu 1 A,
  • napięcie maksymalne 4,5 V,
  • zakres temperatur pracy od -40°C do 80°C,
  • wymiary 20 x 20 mm.

 

Autor: Murata