Moduł LTE Cat-M1 od Quectela z modemem MDM9206 Qualcomm

quec

Firmy Verizon i Qualcomm Technologies należąca do Qualcomm Incorporated zapowiedziały moduły zgodne z platformą ThingSpace. Wykorzystują one opracowany przez Qualcomm modem LTE MDM9206 Cat-M1 (kategorii M1) i są przeznaczone dla Internetu Przedmiotów (IoT). Aby dodatkowo ułatwić rozwój rozwiązań dla IoT w oparciu o platformę ThingSpace firmy Verizon z użyciem modemu LTE MDM9206, firma ta przygotowała odpowiedni zestaw projektowy. Moduły oraz zestaw będą dostępne we wczesnych miesiącach 2017 roku.

Quectel B36 to seria modułów LTE Cat M1 i Cat NB1. Zapewniają one maksymalną szybkość transferu 375 kbps w obie strony. Moduły cechują się bardzo niskim poborem mocy i są kompatybilne pod względem wyprowadzeń z modułem Quectel w standardzie NB-IoT o nazwie BC95, modułem UMTS/HSPA UG95/UG96 oraz modułem GSM/GPRS M95.

Wysoki stopień integracji pozwolił zmieścić układy BG96 w niedrogich obudowach o wymiarach 22,5 x 26,5 x 2,3 mm przeznaczonych do montażu powierzchniowego. Dzięki nim projektanci mogą udoskonalić swe systemy pod względem rozmiarów i poboru mocy. Obudowa typu LGA pozwala ponadto na w pełni zautomatyzowaną produkcję urządzeń w masowych ilościach.

Klient ThingSpace został dostosowany do pracy z modemem LTE MDM9206 i przetestowany, aby zapewnić producentom łatwy i bezproblemowy rozwój oraz zarządzanie urządzeniami IoT,  wszystko celem szybkiej komercjalizacji. Korzystając z procesora aplikacyjnego zintegrowanego w modemie LTE MDM9206 dostawcy OEM mogą opracować tanie i nieduże urządzenia, które wykorzystają zalety łączności LTE w wielu nowych zastosowaniach IoT.

Ponadto zintegrowane oprogramowanie ThingSpace opracowane przez firmę Verizon stanowi kompletne rozwiązanie umożliwiające zarządzanie danymi dostarczanymi przez urządzenia bezprzewodowe oraz chmurą na potrzeby urządzeń IoT. Połączenie obsługi LTE Cat-M1 zapewniane przez modem MDM9206, sieci LTE G4 Verizon i platformy ThingSpace umożliwia łatwe projektowanie, wdrożenie i zarządzanie systemami IoT. Środowisko to może być dopasowane do rozmaitych scenariuszy IoT, takich jak zarządzanie towarami, automatyka przemysłowa, urządzenia ubieralne, inteligentne miasta i wiele innych.

O autorze