LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Miniaturowe energooszczędne moduły wejściowe Wi-Fi od Qorvo

fems

Firma Qorvo, dostawca innowacyjnych układów radiowych dla urządzeń z komunikacją bezprzewodową, wprowadziła nową ofertę modułów wejściowych Wi-Fi pracujących w pasmach 5 oraz 2,4 GHz. Pozwalają one na stworzenie mniejszych i bardziej energooszczędnych routerów bezprzewodowych, bram i innych urządzeń na potrzeby sieci domowych. Siedem nowych modeli FEM oferuje wysoką przepustowość przy minimalnym poborze mocy, zachowując małe rozmiary i daleki zasięg stabilnej transmisji. Dzięki przepustowości powyżej 1,3 Gbps na kanał, moduły FEM na pasmo 5 GHz mają najwyższą dostępną przepustowość. Pozwalają zatem na tworzenie domowych systemów Wi-Fi kolejnej generacji, które zaoferują użytkownikom nowe możliwości. Należy do nich platforma Wi-Fi firmy Quantenna obsługująca komunikację MIMO w trybie 8×8, oznaczona symbolem QSR10G. Jest to pierwsza na świecie linia produktów pracujących w standardzie Wi-Fi 802.11ac Wave 3.

Nowa platforma QSR10G pozwoli na realizację domowych bram i punktów dostępowych zdolnych do obsługi takich funkcji, jak transmisja wideo w czasie rzeczywistym, transmisja danych i głosu, a także do obsługi Internetu Przedmiotów i innych usług. Dzięki nowym produktom Wi-Fi będą mogły powstać małe, eleganckie urządzenia z łącznością Wi-Fi i zaawansowanymi funkcjami.

W miarę rozwoju rynku Wi-Fi występuje konieczność zapewnienia większej przepustowości dla coraz większej liczby podłączonych urządzeń. Raport „Embedded WLAN (Wi-Fi) CE Devices Global Market Forecast 2012 – 2020” opracowany przez Strategy Analytics szacuje, że w roku 2016 zostało sprzedanych 2,4 miliarda urządzeń użytkowych z łącznością Wi-Fi, co stanowi 76% wszystkich dostarczonych użytkowych urządzeń elektronicznych ogółem.

Nowe moduły FEM Qorvo są zgodne z aktualnym standardem Wi-Fi 802.11ac Wave 2 z modulacją 1024QAM. Pobierają moc mniejszą o około 2 W w porównaniu do innych obecnie dostępnych produktów. W wielu urządzeniach Wi-Fi to wystarczy, aby wyeliminować wiatraczek, co oznacza dalsze zmniejszenie poboru mocy i rozmiarów. Moduły FEM 5 GHz są już dostępne w postaci próbek, a modele 2,4 GHz będą dostępne w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Autor: Qorvo