DLP Pico od Texas Instruments – miniaturowy wyświetlacz full HD

pico

Układ DMD DLP3310 i kontroler DLPC3437 łączą małe rozmiary, wysoką sprawność energetyczną i wydajność. Pozwala to na realizację wysokiej jakości wyświetlaczy dla przenośnych inteligentnych telewizorów, małych projektorów, wyświetlaczy w inteligentnych mieszkaniach i wielu innych.

Producenci i projektanci czekali na rozwiązanie, które pozwoli im stworzyć mniejsze produkty pozwalające na realizację rzutników o rozdzielczości 1080p. Firma Texas Instruments (TI) zapowiedziała układy DLP Pico w rozmiarze 0,33 cala obsługujące obrazy full HD. Układy składają się ze elektronicznie sterowanego zwierciadła (DMD) i kontrolera DLPC3437. Jest to najmniejsze na rynku rozwiązane zdolne obsłużyć obrazy o rozdzielczości 1080p, o największej jasności w klasie układów 0,3 cala. Najnowsza oferta DLP stanowi kontynuację strategii TI, która polega na dążeniu do tworzenia mniejszych układów o wyższej jakości obrazu i wysokiej sprawności. Są one przeznaczone dla klientów produkujących lub wykorzystujących małe wyświetlacze. Więcej informacji o tym rozwiązaniu znajduje się na stronie http://www.ti.com/dlp3310.

Dzięki układowi scalonemu o rozmiarze 0,33 cala projektanci są w stanie stworzyć wiele różnych kompaktowych, przenośnych urządzeń wyświetlających obraz, takich jak przenośne inteligentne telewizory, małe projektory zasilane z baterii, projektory dla inteligentnych mieszkań, oznakowanie i systemy przemysłowe.

Najważniejsze cechy nowego układu full HD:

  • Małe urządzenie obsługujące rozdzielczość 1080p: Duża szybkość przełączania DMD sprawia, że każde zwierciadło może wyświetlić na ekranie dwa niezależne piksele w każdej ramce. Rozwiązanie DLP pozwala uzyskać rozdzielczość 1080p, jak również najwyższą jasność spotykaną w tej klasie urządzeń. Daje to projektantom możliwość tworzenia kompaktowych wyświetlaczy.
  • Wyraźne obrazy i wideo: Sprawdzona technologia DLP zapewnia wierne odwzorowanie koloru (16 milionów kolorów), pozwalając uzyskać barwne, atrakcyjne obrazy.
  • Niski pobór energii: Najnowszy układ DLP zapewnia wysoką sprawność, pozwalając dodać funkcję wyświetlacza do urządzeń zasilanych z baterii.

TI współpracuje z wieloma producentami małych układów optycznych z branży. To zapewnia projektantom możliwość realizacji gotowych do produkcji systemów optycznych, co przekłada się na krótszy czas opracowania projektu i szybsze wprowadzenia na rynek gotowego produktu. Na liście producentów planujących tworzenie modułów optycznych wykorzystujących DLP3310 znajdują się Shenzhen Anhua Optoelectronics Technology, Coretronic, DigitalOptics, Ongine Technology, Young Optics i inni.

Układy full HD o rozmiarze 0,33 cala i towarzyszące im komponenty pojawia się w drugiej połowie 2017 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie produktu.

O autorze