Nowe pamięci Flash FL-L NOR Cypress – poprawa bezpieczeństwa i niezawodności

Firma Cypress Semiconductor, dostawca rozwiązań dla systemów wbudowanych, wprowadziła nowe modele do swojej serii pamięci NOR Flash z interfejsem Quad SPI – mają one pojemności 64 oraz 128 Mb. Nowe układy FL-L NOR Flash zapewniają wymaganą niezawodność i bezpieczeństwo w systemach wbudowanych wysokiej klasy, które przechowują dane o krytycznym znaczeniu i pracują w szerokim zakresie temperatur. Układy FL-L cechują się również niskim poborem mocy i uzyskały atest AEC-Q100 pozwalający na stosowanie w pojazdach. Pamięci zapewniają wysoką szybkość odczytu i krótki czas programowania w szerokim zakresie temperatur. Pamięć podzielona na drobne, fizyczne sektory o stałym rozmiarze 4 KB pozwala układom na optymalne przechowywanie kodu programu i danych parametrycznych. Układy są odpowiednie do zastosowań o wysokich wymaganiach, takich jak zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), deski rozdzielcze i systemy multimedialne, a także przemysłowe systemy kontroli, inteligentne urządzenia fabryczne, przyrządy z komunikacją sieciową, rozwiązania Internetu Przedmiotów, konsole gier wideo i przystawki do telewizorów.

Systemy o wysokich parametrach wymagają dużej szybkości odczytu podczas wykonywania programu, szybkiego czasu programowania i zapisu, a także układów w małych obudowach z niewielką liczbą wyprowadzeń. Oferowane przez Cypress pamięci FL-L NOR Flash o pojemności 128/256 Mb z interfejsem Quad-SPI mogą pracować z częstotliwością 133 MHz (SDR) lub 66 MHz (DDR), zapewniając przepustowość 67 Mbps. Modele 64 Mb mogą pracować w trybie DDR z częstotliwością 54 MHz, uzyskując szybkość odczytu 54 Mbps. Pamięci pobierają ponadto mały prąd w trybie oczekiwania i w trybie głębokiego uśpienia, wydłużając czas pracy urządzeń zasilanych z baterii. Rodzina zapewnia atest AEC-Q100 umożliwiający wykorzystanie w pojazdach – układy pracują w szerokim zakresie temperatur od -40°C do +125°C. Modele 128 oraz 256 Mb mogą ponadto pomóc klientom przyspieszyć proces produkcji, zapewniając czas programowania 0,30 ms dla 256 bajtów oraz czas kasowania 50 ms, pozwalając szybko zapisać nowe dane. Układy są dostępne w różnych standardowych obudowach, w  tym USON o wymiarach 4 x 4 mm – pozwalają tym samym zaoszczędzić powierzchnię płytki i uprościć jej projekt. Szczegółowe informacje o pamięciach z tej rodziny są dostępne na stronie www.cypress.com/NOR-FLASH-FL-L.

Pamięci NOR Flash Cypress FL064L o pojemności 64 Mb z interfejsem Quad SPI są już w produkcji. Będą dostępne w obudowach BGA-24 SOIC-8 oraz USON-8. Modele FL128L o pojemności 128 Mb są dostępne w postaci próbek w obudowach BGA-24, SOIC-8 oraz WSON-8. Ich masowa produkcja jest planowana na drugi kwartał 2017 roku.

O autorze