Contrans TI dostarcza elementy elektroniczne już od 25 lat

Powstała w 1992 roku firma Contrans TI rozpoczęła swą działalność jako promotor i dostawca produktów firmy Texas Instruments. Przez 25 lat rozwinęła współpracę z wieloma innymi producentami i stała się jednym z cenionych w kraju dostawców wyspecjalizowanej elektroniki.

Półprzewodniki Texas Instruments, wiodącego w branży amerykańskiego producenta półprzewodników, niezmiennie stanowią ważny element oferty Contrans TI. Wśród setek dostępnych układów analogowych i cyfrowych prym wiodą mikrokontrolery z rodziny MSP430, rozwiązania do komunikacji radiowej i IoT z serii  CC oraz  przeznaczone do nich narzędzia projektowe.

Oferta wrocławskiego dostawcy to dzisiaj głównie elementy pasywne, przede wszystkim te przeznaczone do aplikacji przetwarzania energii. Kluczowym jej elementem są rdzenie i materiały ferrytowe pochodzące z fabryk Ferroxcube.

Są to rdzenie i kształtki ferrytowe przeznaczone do aplikacji przetwarzania energii, filtracji sygnałów i tłumienia zakłóceń, a także małe elementy indukcyjne jak koraliki przeciwzakłóceniowe oraz cewki i dławiki SMT. Do aplikacji o dużej gęstości mocy, Contrans TI proponuje produkty niemieckiej firmy Vacuumschmelze, dostawcy unikalnych nanokrystalicznych materiałów magnetycznych.

W grupie produktów Vacuumchmelze znajdują się magnetyczne rdzenie miękkie, dławiki, przekładniki i czujniki prądowe oraz taśmy nanokrystaliczne i magnesy trwałe. Całości oferty dopełniają karkasy oraz obudowy do transformatorów ferrytowych i wykonanych z blachy produkowane przez firmę Weisser.

Contrans TI zgromadził również bogatą ofertę złączy, kabli i obudów renomowanych producentów. Złącza firmy Erni to głównie wyspecjalizowane złącza sygnałowe, m.in. niezawodne MiniBridge i MicroBridge czy wielopolowe złącza systemowe ERmet. Niemiecki Adels Contact, którego produktów Contrans TI jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski, wyspecjalizował się w złączach oświetleniowych.Ofertę Adels Contact uzupełniają ponadto złącza do transformatorów, system połączeń AC166 i listwy zaciskowe. Segment złączy do automatyki przemysłowej reprezentuje włoska firma ILME, producent złącz przeznaczonych do pracy w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych (w tym w przemyśle spożywczym i w kolejnictwie), o dużej wytrzymałości prądowej (do 200A) i napięciowej.

Oferta firmy obejmuje również szereg innych pasywnych elementów elektronicznych, m.in. kondensatory elektrolityczne o podwyższonych parametrach firm Frolyt i Hitachi, termistory i warystory firmy Thinking, wyłączniki termiczne Uchiya czy potencjometry montażowe ACP.

Przez 25 lat istnienia oferta firmy Contrans TI znacząco się rozszerzyła. Czyni to wrocławską firmę ważnym graczem na rynku elektroniki w Polsce. Jakość oferowanych usług zapewnia wdrożony już w 2003 roku system zapewniania jakości, potwierdzony certyfikatem PN-EN ISO 9001:2009.

Obok działalności handlowej, Contrans TI zajmuje się również projektowaniem podzespołów elektronicznych. Firma prowadzi też, przy udziale partnerów, aktywną promocję oferowanych produktów, organizując seminaria i szkolenia a także uczestnicząc w imprezach targowych.

Osiągnięcia firmy Contrans TI zostały dostrzeżone: ostatnio firma została uhonorowana Gazelą Biznesu – już po raz drugi.

O autorze