LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Renesas sfinalizował przejęcie Intersil

Firma Renesas Electronics, dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, oraz Intersil Corporation, dostawca innowacyjnych rozwiązań z obszaru zarządzania zasilaniem i precyzyjnych układów analogowych, ogłosiły finalizację przejęcia Intersil przed Renesas. Transakcja oznacza połączenie potencjału technologicznego i znajomości rynku obu firm, umacniając rynkową pozycję Renesasa jako globalnego dostawcy zaawansowanych systemów wbudowanych. To połączenie doprowadziło do powstania największego w branży dostawcy rozwiązań wbudowanych.

W wyniku zakończonej transakcji Intersil stał się w pełni własnością firmy Renesas. Dr. Necip Sayiner dołączył do zarządu 24. lutego tego roku jako wiceprezes i będzie nadal kierował działalnością Intersil na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego.

Renesas skupi swą bieżącą działalność na sprawnej integracji obu firm. Planuje kontynuować wsparcie dla istniejących produktów i rozwój nowych projektów w ramach oferty wysokiej klasy układów zarządzania zasilaniem i precyzyjnych układów analogowych Intersil.

Renesas planuje też kontynuację działalności zakładu produkcyjnego Intersil zlokalizowanego w Palm Bay na Florydzie, biura Intersil w Milpitas w stanie Kalifornia, jak również centrów projektowych, centrów sprzedaży i innych pomocniczych jednostek obsługujących Intersil na całym świecie.

Zgodnie z zapowiedziami z Września 2016 roku, Renesas oczekuje krótko- i długoterminowego wzrostu przychodów dzięki efektywności kosztowej wynikającej z większej skali działalności. Oczekiwany zysk z powodu uzyskanej synergii wynosi 170 mln USD. Transakcja zostanie natychmiast wliczona do bilansu firmy Renesas oraz wskaźnika zysku na akcję i uwzględniona w rachunku przepływów pieniężnych.