Kontroler TFT dla Internetu Przedmiotów: Artista-IoT

Rodzina układów Artista właśnie powiększyła się o płytkę (baseboard) z gniazdem przeznaczonym dla najnowszej generacji modułów Raspberry PI Compute Module 3 (CM3). Jest to kontroler wyświetlacza TFT, który pozwala na tworzenie niedrogich rozwiązań dla Internetu Przedmiotów i połączonych systemów czwartej rewolucji przemysłowej.

Kontroler Artista-IoT umożliwia bezpośrednią obsługę niemal wszystkich rodzajów wyświetlaczy TFT bez użycia dodatkowych komponentów. Dzięki niemu do realizacji interfejsów graficznych nie trzeba stosować drogich komputerów PC i ponoszenia związanych z tym kosztów licencji. Płytka bezpośrednio obsługuje także nowoczesne ekrany dotykowe PCAP. Wydajny procesor czterordzeniowy BCM2837 taktowany zegarem 1,2 GHz, układ skalujący obraz i zegar czasu rzeczywistego umieszczony na płytce BaseBoard  pozwalają na tanią implementację interfejsów HMI w zastosowaniach przemysłowych, medycznych, w lotnictwie, w cyfrowym oznakowaniu lub tablicach cyfrowych.

DataDisplay Group oferuje zestaw startowy złożony z płytki BaseBoard, modułu CM3, wyświetlacza IPS o przekątnej 10,1” z dotykowym ekranem pojemnościowym (PCAP) oraz z kompletu kabli. Zestaw ten umożliwia szybką realizację projektu. Dzięki zainstalowanemu systemowi operacyjnemu Raspbian projektanci będą mogli skorzystać ze wsparcia związanej z nim społeczności. Nowa płytka może zostać łatwo zintegrowana z istniejącymi środowiskami Windows lub Linux, a ponadto zaadaptowana do indywidualnych potrzeb.

Zestaw Artista-IoT będzie dostępny w drugim kwartale 2017 roku wraz z opartym na tym zestawie odtwarzaczem multimedialnym VideoPoster-IV. Kolejne rozwiązanie, które pozwoli na łatwe wyświetlanie interaktywnych stron internetowych, pojawi się w trzecim kwartale bieżącego roku.

O autorze