LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy moduł Buetooth 5 od firmy Telit

Podczas targów Mobile World Congress 2017 firma Telit, dostawca układów dla Internetu Przedmiotów, zaprezentowała moduł Bluetooth Low Energy (BLE) BlueMod+S50 z łącznością single mode. Jest to pierwszy na rynku samodzielny, certyfikowany moduł zgodny ze standardem Bluetooth 5. Ma on cechy dodane z myślą o przewidywanych nowatorskich zastosowaniach w przyszłości. Właściwości te pozwalają także wydłużyć czas życia produktu. BlueMod+S50 stanowi kontynuację rodziny Telit BlueMod, odznaczającą się energooszczędną komunikacją i pozwalającą na szybkie wprowadzenie gotowych produktów i usług na rynek.

Dzięki nowemu modułowi BlueMod+S50 firmy Telit projektanci po raz pierwszy mogą zaadaptować nową technologię w zastosowaniach, których nie można było zrealizować w poprzednich generacjach Bluetooth – na przykład połączenia na przestrzeni całych budynków. Najnowsza specyfikacja Bluetooth 5 przynosi znaczące usprawnienia, takie jak czterokrotnie dłuższy zasięg i dwukrotnie wyższa szybkość transmisji. Pozwala również zwiększyć rozmiar wiadomości w trybie broadcast o 800%. Ponadto Telit zaimplementował dodatkowe funkcje, takie jak zabezpieczona komunikacja NFC i obsługa większości profili klienta i serwera opartych na GATT.

Najważniejsze cechy:

  • Uogólniona obsługa klienta i serwera GATT upraszcza konfigurację.
  • Terminal I/O: pozwala na szybką i pewną transmisję danych (i protokołów) przez Bluetooth
  • Obsługa komunikacji NFC (handover): Eliminuje ręczną interakcję, zapewniając niemal natychmiastowe i bezpieczne połączenie.
  • Stabilny zasięg przy bezpośredniej widoczności ponad 800 metrów (250 metrów w przypadku telefonów z systemem Android lub iPhone).
  • Bardzo niski pobór mocy: autorski protokół UICP (UART Interface Control Protocol) pozwala obniżyć pobór mocy modułu od 30 do 100 razy w porównaniu do wersji niekorzystającej z operacji UICP.

Układ BlueMod+S50 zapewnia niski pobór mocy. Jest przeznaczony do różnych zastosowań, takich jak automatyka mieszkaniowa, opieka zdrowotna, systemy telematyczne, systemy śledzenia towarów, bramy i routery, a także produkty detaliczne. Ten najnowszy produkt w ofercie Advanced Edge Technology obsługuje komunikację krótkiego zasięgu, Bluetooth, GNSS, Wi-Fi, LoRA oraz LPWA.

Projektanci, którzy chcą tworzyć urządzenia pozostające w użyciu przez wiele lat, mogą wybrać przyszłościowe rozwiązania. ABI Research prognozuje, że liczba dostarczanych urządzeń z łącznością Bluetooth w ciągu następnych pięciu lat będzie wzrastać o średnio pół miliarda rocznie, osiągając ponad 5 miliardów w roku 2021.

Szczegóły dotyczące nowego modułu BlueMod+S50 zostały zaprezentowane przez Telit podczas targów Mobile World Congress 2017. Informacje są już dostępne na stronie produktu.

Dostawy próbek oraz zestawów projektowych i ewaluacyjnych są planowane na drugą połowę 2017 roku.

Autor: Telit