LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Szybsza i łatwiejsza analiza awarii na poziomie systemu dzięki PLD UAD2next

Firma PLS Programmierbare Logik & Systeme zaprezentowała nowe uniwersalne urządzenie dostępowe 2next (UAD2next) podczas targów Embedded World 2017. Jest to wszechstronne urządzenie o dużych możliwościach, które pozwala na szybkie debugowanie i śledzenie stanu rozmaitych mikrokontrolerów wielordzeniowych pracujących wewnątrz systemów wbudowanych.

Model UAD2next uzupełnia lukę między podstawowym modelem UAD2pro a najbardziej zaawansowanym UAD3+. Poza wieloma rozbudowanymi interfejsami do debugowania i śledzenia, takimi jak DAP, SWD, JTAG, cJTAG oraz LPD, UAD2next obsługuje również interfejsy CAN oraz ASC, które pozwalają połączyć się z badanym urządzeniem. Do realizacji debugowania PLS wykorzystuje sprawdzone rozwiązanie oparte na wielofunkcyjnych adapterach badanego urządzenia. Adaptacja obejmuje konwersję napięć wejść i wyjść w zakresie od 1,5 do 5,5 V. Poza możliwością rejestracji lub wysyłania wiadomości CAN, oddzielny interfejs CAN z izolacją galwaniczną pozwala również na komunikację DAP za pośrednictwem CAN Physical Layer (DXCPL). Port USB 3.0 oraz gigabitowy Ethernet pozwala na szybką wymianę danych z aplikacją Universal Debug Engine (UDE) pracującą na komputerze PC.

Osobne moduły śledzące można podłączać w miarę potrzeb. Zapewniają one szybki i efektywny transfer danych przebiegu od badanego urządzenia do UAD2next. Moduły do śledzenia sygnałów równoległych obsługują magistrale o szerokości do 12 bitów, natomiast szeregowy protokół AURORA zapewnia do dwóch linii o przepustowości 1,25 Gbps, zapewniając szybki transfer danych. Odebrane dane są rejestrowane w pamięci UAD2next o pojemności 512 MB. Obsługiwane są wszystkie popularne rozwiązania śledzące, takie jak ARM CoreSight, NEXUS Class 3 oraz MCDS firmy Infineon.

Urządzenie UAD2next jest zamknięte w wytrzymałej aluminiowej obudowie z pasywnym chłodzeniem, które zapewnia niezawodną pracę w rozmaitych środowiskach pomiarowych.

Autor: PLS