LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Czujnik obrazu KAF-09001 – skuteczniejsza radiografia cyfrowa

Firma ON Semiconductor opracowała czujnik obrazu CCD, który zwiększa bezpieczeństwo pacjenta. Czujnik pozwala na skuteczne obrazowanie wideo przy mniejszej dawce promieniowania rentgenowskiego.

Czujnik obrazu KAF-09001 ma te same podstawowe parametry, co model KAF-09000 stosowany dotychczas w radiografii cyfrowej do rejestracji obrazu. Wykorzystuje jednak udoskonaloną architekturę wyjścia, która obsługuje tryb wideo o wysokiej czułości. Pozwala on na skuteczne badanie stanu pacjenta przy zmniejszonej całkowitej dawce promieniowania rentgenowskiego. Nowe rozwiązanie nie powoduje utraty czułości ani zwiększenia kosztów.

KAF-09001 zachowuje te same charakterystyki, co KAF-09000: wysoką czułość i niski poziom szumów oraz rozmiar piksela 12 µm. Czterokanałowe wyjście zastosowane w nowym modelu pozwala uzyskać wysoką szybkość odczytu – 20 MHz, co przekłada się na dziesięciokrotnie szybsze odświeżanie pełnych ramek i podgląd wideo z szybkością 10 fps. Te funkcje są dostępne w konfiguracji pracy 3 x 3.

Czujnik obrazu KAF-09001 jest już dostępny w wersji standardowej oraz inżynierskiej (Engineering). Mieści się w obudowie CERDIP-60 zgodnej z normą środowiskową RoHS i ma zintegrowaną warstwę chłodzącą wykonana ze związku CuW. Układ jest monochromatyczny i dostępny w obudowie zamkniętej lub pokrytej szkłem.