Semicon nagrodzony medalem za moduł laserowy ML-87PGL-653-15

Podczas XVII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo
w Kielcach firma Semicon Sp. z o.o. odebrała złoty medal za czerwony laser liniowy
ML-87PGL-635-15.

Komisja doceniła między innymi wbudowany zasilacz, klasę bezpieczeństwa niewymagającą użycia dodatkowych zabezpieczeń przy pracy z laserem, a także innowacyjny pierścień chroniący przed przypadkowym zerknięciem w wiązkę. Uwagę komisji zwróciła także aluminiowa hermetyczna obudowa. Za wielki atut uznano również to, że lasery ML-87PGL oraz wszystkie inne projektowane i montowane w Semicon Sp. z o.o. są produktem polskim.

Dział optoelektroniki firmy Semicon Sp. z o.o. zajmuje się produkcją modułów laserowych od 1997 roku. Oferowane moduły laserowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja cięcia czy pozycjonowania elementów. Z uwagi na solidne obudowy, szeroki zakres napięć, który może zostać dostosowany do potrzeb konkretnej aplikacji, czy dedykowane uchwyty, lasery Semicon sprawdzają się w trudnych przemysłowych warunkach: tartakach, zakładach kamieniarskich, a także w aplikacjach militarnych i medycznych czy też w branży odzieżowej.

Dział optoelektroniki Semicon Sp. z o.o. świadczy także serwis pogwarancyjny urządzeń laserowych. Fachowa pomoc przy wyborze odpowiedniego modułu laserowego udzielana jest pod telefonem 22 615 73 71 oraz pod adresem lasery@semicon.com.pl.

O autorze