LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Trzy nowe serie mikrokontrolerów Synergy

Renesas Electronics ogłosił rozszerzenie swej oferty mikrokontrolerów w ramach platformy Renesas Synergy, aby jeszcze bardziej zwiększyć jej zakres możliwości. Rozszerzona oferta skalowalnych i wzajemnie kompatybilnych mikrokontrolerów daje projektantom bogaty wybór podczas opracowywania końcowych produktów, jak też zapewnia możliwość wielokrotnego wykorzystania zasobów sprzętu i oprogramowania.

Nowe serie mikrokontrolerów Synergy noszą nazwy S128, S3A3 oraz S3A6. Oferta obejmuje już 7 serii zawierających 57 modeli opartych na rdzeniach ARM Cortex-M. Układy pracują z zegarami od 32 do 240 MHz i mają wbudowane pamięci Flash o pojemności 64 KB, 128 KB, 512 KB, 1 MB, 2 MB lub 4 MB. Renesas planuje w przyszłości dodanie kolejnych serii mikrokontrolerów do platformy Synergy, co pozwoli zapewnić rozwiązania lepiej dopasowane do konkretnych zastosowań.

20 nowych mikrokontrolerów Synergy z serii S128, S3A6 oraz S3A3 jest już dostępnych w postaci próbek dla najważniejszych klientów. W sprzedaży pojawią się one w czerwcu tego roku. Zostaną one zaprezentowane na wydarzeniu Rensesas DevCon Japan 2017, które odbędzie się w Tokio 11 kwietnia.

Od czasu wprowadzenia platformy na rynek w roku 2015, możliwości Synergy były rozszerzane dzięki pakietowi oprogramowania Synergy (SSP) i jego gwarantowanej wysokiej jakości. Platforma obejmuje zweryfikowane rozszerzania oprogramowania (VSA) opracowane przez partnerów, narzędzia programistyczne (w tym IAR Embedded Workbench dla Renesas Synergy), a także rozwiązania sprzętowe w postaci zestawów Synergy Kits i wielu mikrokontrolerów obsługiwanych przez interfejs aplikacji (API) SSP. Ciągły rozwój platformy Synergy pozwala inżynierom na łatwiejsze tworzenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu wbudowanych systemów kontroli i Internetu Przedmiotów (IoT). Dzięki wykorzystaniu tej platformy projektowej firmy mogą znacznie skrócić czas wprowadzenia produktów na rynek i obniżyć całkowite koszty infrastruktury oraz utrzymania produktów.

Projektanci systemów o mniejszych wymaganiach mogą wybrać układy z serii S3A3 lub S3A6, które zawierają pamięci Flash o rozmiarze 512 lub 256 KB, w odróżnieniu od obecnie dostępnych mikrokontrolerów S3A7 z pamięcią 1 MB. Natomiast seria S128 jest przeznaczona do zastosowań o bardzo niskim zużyciu mocy, które jednak wymagają większej pamięci 256 KB lub dodatkowego kondycjonowania sygnałów analogowych – w porównaniu do dotychczasowej oferty S124.

Szczegółowe informacje o platformie Renesas Synergy są dostępne na stronie www.renesassynergy.com.