Premier Farnell wkrótce będzie wiedział, którzy projektanci mogą „Zmienić Świat”

Firma Premier Farnell, dystrybutor narzędzi projektowych, skompletowała finałową listę zgłoszeń do ogólnoświatowego konkursu „Change the World”. Konkurs został ogłoszony w roku 2016 i jest skierowany do inżynierów w dowolnym wieku, niezależnie od doświadczenia. Jego celem jest odnalezienie osób z interesującymi pomysłami i zdolnościami do opracowania rozwiązań, które zmienią świat. Wymagane jest użycie produktów Farnell element14 (lub lokalnych przedstawicieli) o wartości do 1000 USD. Premier Farnell dokonał już oceny ogromnej liczby nadesłanych zgłoszeń i wyłonił 25 finalistów, którzy przeszli do następnego etapu konkursu.

Uczestnicy zostali poproszeni o wybór produktów z bogatej oferty Farnell element14, do której należą układy półprzewodnikowe, pasywne i złącza, jak również płytki projektowe, zintegrowane komputery, przyrządy testowe i inne narzędzia. Musieli ponadto opisać swój pomysł w maksymalnie 500 słowach.

Steve Carr, kierownik działu marketingu Premier Farnell, skomentował zgłoszenia do konkursu: „Byliśmy pod dużym wrażeniem rozmaitości zgłoszeń, które do nas napłynęły. Projektanci z całego świata zgłaszali pomysły, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasz świat. Wśród nich pojawiały się tematy dotyczące ekologicznych źródeł energii czy ograniczenia emisji odpadów, opieka zdrowotna, ale też produkty wspomagające edukację, zdrowie i ogólne samopoczucie. Wysoka jakość zgłoszeń sprawiła, że mieliśmy trudności z wyłonieniem finalistów. Emocjonujemy się rozpoczynającym się kolejnym etapem konkursu i perspektywą obserwowania rozwoju tych pomysłów.”

Premier Farnell nawiązał kontakt z 25 projektantami zakwalifikowanymi do finału i przekaże im wskazówki dotyczące kolejnego etapu konkursu. Podczas tego etapu projektanci będą mogli rozwinąć swoje pomysły poprzez stworzenie krótkiego wideo, które dokładniej wyjaśni proponowane przez nich rozwiązanie. Na podstawie tych filmów zostanie wyłonionych 10 zwycięzców, których poznamy w czerwcu.

Istnieje szansa, że zespół Premier Farnell udzieli porad dotyczących możliwości wprowadzenia projektu do produkcji – w zależności od wyników konkursu.

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu zostało już zakończone, można natomiast zapoznać się z wiadomościami na temat bieżących wyników na stronie http://element14changetheworld.com/ .

O autorze