LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe procesory Intel Xeon E3-1200 v6 dla profesjonalistów

Intel Corporation introduces the Xeon Processor E3-1200 v6 product family. (Credit: Intel Corporation)

Firma Intel wprowadziła do oferty rodzinę procesorów Xeon E3-1200 V6. Obejmuje ona 8 modeli, które zapewniają istotne udoskonalenia pod względem szybkości procesora, obsługi pamięci, sprzętowych zabezpieczeń i funkcji zwiększających niezawodność. Ponadto procesory zawierają najnowsze układy graficzne Intela.

Procesory zostały zaprojektowane z myślą o tanich serwerach dla klientów z obszaru małego biznesu, a także budżetowych stacjach roboczych na użytek profesjonalistów.

Produkty z rodziny Xeon E3-1200 v6 pozwalają obsłużyć większe obciążenie serwerów i bardziej skomplikowane narzędzia używane przez stacje robocze, umożliwiając sprawniejszą realizację celów biznesowych. Procesory Intel Xeon E3-1200 v6 są przeznaczone do takich zastosowań, jak projektowanie, analiza, renderowanie, profesjonalne systemy rzeczywistości wirtualnej (VR), a także produkcja i dystrybucja.

Rzeczywistość wirtualna jest jednym z nowych i interesujących trendów, który pojawia się na stacjach roboczych klientów w ostatnich latach. Profesjonalni projektanci mogą za jej sprawą tworzyć schematy w programach CAD i natychmiast wizualizować podgląd w 3D / VR. Teraz za sprawą procesorów z rodziny Xeon E3-1200 v6  także tańsze stacje robocze są w stanie spełnić wymagania najnowszych zestawów VR i zapewnić realistyczne wrażenia.

Główną cechą pożądaną w profesjonalnych, lecz niedrogich serwerach lub stacjach roboczych, jest możliwość ochrony ważnych danych i własności intelektualnej. Procesory z rodziny Xeon E3-1200 v6 maja zabezpieczenia sprzętowe, takie jak instrukcje Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) – pozwalają one chronić wrażliwe dane, takie jak klucze szyfrujące wykorzystywane do komunikacji sieciowej przez nieautoryzowanym dostępem czy modyfikacją. Rozwiązanie Intel Authenticate Solution zapewnia konfigurowalne uwierzytelnienie oparte na kilku kryteriach, pomagając zabezpieczyć dostęp do najbardziej wrażliwych danych firmy.

Procesory Intel Xeon E3-1200 v6 zapewniają wydajność do 56% wyższą w porównaniu do tych z rodziny Xeon E3-1200 v2, które są obecnie powszechnie używane przez mały biznes w tanich stacjach roboczych. Model Xeon E3-1200 v6 pracuje z bazowym taktowaniem 3,90 GHz, natomiast w trybie Turbo Boost 2.0 taktowanie wzrasta do 4,20 GHz. Ponadto rodzina Xeon E3-1200 v6 obsługuje szybsze pamięci wraz z funkcją ochrony pamięci (ECC) – do 2400 MHz przy maksymalnej pojemności 64 GB.

Poza zwiększoną wydajnością procesora i obsługą szybszej pamięci, w wybranych modelach z rodziny Xeon E3-1200 v6 znajduje się zintegrowany układ graficzny Intel HD P630. W porównaniu do wersji E3-1280 v2, układ ten zapewnia nawet trzykrotnie wyższą wydajność przetwarzania grafiki

Produkty z rodziny Intel Xeon E3-1200 v6 są już dostępne w sprzedaży u dystrybutorów OEM na całym świecie oraz wybranych dostawców. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.intel.com/xeone3.

 

Autor: Intel