LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe szerokopasmowe wzmacniacze mocy GaN od Analog Devices

Firma Analog Devices (ADI) przedstawiła dwa wysokiej klasy wzmacniacze mocy wykonane z azotku galu (GaN). Oferują one jedną z najwyższych gęstości mocy w tej klasie, pozwalając zmniejszyć rozmiar i wagę całego systemu. Szerokopasmowe modele HMC7885 oraz HMC7748 są przeznaczone do zastosowań wykorzystujących pasmo 2 – 6 GHz, takich jak urządzenia pomiarowo-testowe, telekomunikacja, militarne i lotnicze systemy obserwacji oraz systemy jej przeciwdziałania, a także radary. Ponadto układ może zastąpić lampy o fali bieżącej (LFB).W pełni zintegrowane moduły scalone rozszerzają obecną ofertę wzmacniaczy mocy ADI w technologii GaN i umożliwiają łatwe prototypowanie oraz rozwój systemów.

Model HMC7885 jest hybrydowym wzmacniaczem o mocy 32 W zamkniętym w hermetycznej przykręcanej obudowie, przeznaczonym do zastosowań wymagających wysokiej niezawodności. Wzmacniacz hybrydowy zapewnia wzmocnienie 21 dBm i moc wyjściową przy nasyceniu 45 dBm. Układ pobiera prąd spoczynkowy 2,2 A przy zasilaniu napięciem stałym 28 V. Wejście i wyjście RF   nie przepuszczają składowej stałej, a także gwarantują impedancję 50 Ω. Dostępna jest płytka ewaluacyjna i lista materiałowa, która ułatwia tworzenie projektu wykorzystującego ten układ.

Model HMC7784 jest w pełny zintegrowanym, wielostopniowym modułem wzmacniacza mocy o mocy wyjściowej 25 W. Maksymalny dopuszczalny poziom wejściowy wynosi -8 dBm, a wzmocnienie małosygnałowe to 60 dB. Wzmacniacz zapewnia sekwencjonowanie i regulację obciążenia i także jest dopasowany do impedancji 50 Ω. Wzmacniacz pobiera prąd 0,7 A przy napięciu zasilania 12 V i do 4 A przy zasilaniu 28 V. Ma ponadto pin „enable”, który pozwala na włączenie i wyłączenie wzmacniacza bez przełączania zasilania.

Moduł wzmacniacza mocy GaN zapewnia wysokie parametry i wygodną obudowę – korzystną kombinację rozmiaru, wagi i wydajności. Jest przeznaczony do szerokopasmowych systemów do 6 GHz o średnim zużyciu mocy.

Oba wzmacniacze są już dostępne w sprzedaży. Model HMC7885 może pracować w zakresie temperatur od -30°C do +60°C. Mieści się w hermetycznej ceramiczno-metalowej obudowie o wymiarach 25,4 x 35,6 x 3,8 mm z 18. wyprowadzeniami. Natomiast moduł HMC7748 może pracować w temperaturze od -40°C do +70°C. Mieści się w obudowie o wymiarach 95,3 x 76,2 x 15,3 mm z 6. wyprowadzeniami.

Informacje o produktach i ich karty katalogowe, informacje o zamówieniach i płytkach ewaluacyjnych są dostępne na stronach produktów: http://www.analog.com/HMC7885 oraz http://www.analog.com/HMC7748.