Złącza ARINC 600 nowej generacji od TE Connectivity

Firma TE Connectivity dostarczająca złącza i czujniki rozszerzyła swą ofertę złączy ARINC 600. Poza istniejącymi modelami wciskanymi z 22 kontaktami, TE oferuje teraz również modele z 20, 16 lub 12 kontaktami zasilania, a także wciskane złącza z kontaktami Quadrax. Wprowadzenie nowych rozmiarów oznacza, że TE jako jedna z pierwszych na świecie oferuje komplet złączy wciskanych zgodnych ze standardem ARINC 600.

Dzięki nowym wciskanym kontaktom Quadrax i linii zasilania  wprowadzonym do oferty produktów ARINC 600 TE można przymocować wszystkie złącza ARINC 600 do płytki PCB poprzez ich dociśnięcie. To pozwala wyeliminować proces lutowania, co oznacza oszczędności kosztów.

Nowe kontakty ARINC 600 TE to wytłaczane, dopasowane kontakty pozwalające na montaż jednym ruchem. Takie rozwiązanie umożliwia zmniejszenie kosztów, rozmiarów i wagi złączy w wielu zastosowaniach, takich jak pokładowe systemy rozrywki w samolotach, systemy komunikacji ziemia-powietrze, systemy wykrywania kolizji i rozmaite inne systemy spotykane w samolotach.

O autorze