FT602 – konwerter USB 3.0 klasy UVC

Firma FTDI zaprezentowała nowy konwerter USB 3.0 zgodny ze standardem UVC (USB Video Class). Układ FT602 jest przeznaczony do transmisji obrazów o wysokiej rozdzielczości w kamerach lub systemach montażu pick & place.

Układ FT602 pozwala na strumieniowanie wideo z kamer wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu systemy obrazowania, które do tej pory mogły dostarczyć tylko wideo w stosunkowo niskiej rozdzielczości, teraz będą w stanie zapewnić wysoką jakość obrazu, zachowując częstotliwość odświeżania 60 fps. Zwiększenie parametrów jest użyteczne w przypadku wykorzystania zarejestrowanego obrazu przez urządzenia wykorzystujące standard UVC, jak też popularne platformy multimedialne (takie jak VLC Player). Takie rozwiązanie pozwala ulepszyć istniejące systemy minimalnym kosztem, jak też zaprojektować i wdrożyć zupełnie nowe systemy. Nie są potrzebne własne sterowniki, rozwiązanie to pozwala na prostą implementację typu plug-and-play.

Dodatkowe informacje o produkcie, w tym karta katalogowa i powiązanie moduły projektowe, są dostępne na stronie produktu.

O autorze