Układy FPGA Xilinx Spartan-7 już w produkcji

Firma Xilinx ogłosiła, że jej nowe układy FPGA z rodziny Spartan-7 są dostępne w zamówieniach i będą dostarczane w standardowym terminie. Układy te stanowią podstawę oferty tanich modeli Xilinx przeznaczonych na rynek wymagający układów o niskiej cenie i niskim poborze mocy. Zestaw wyjść I/O tych układów jest zoptymalizowany pod kątem łączności i zapewnia najlepszy na rynku stosunek wydajności do pobieranej mocy.

Układy FPGA Spartan-7 mieszczą się w małych obudowach i mogą pracować w szerokim zakresie temperatury: od -40°C do 125°C. Rodzina Spartan-7 oferuje również bardziej przystępne cenowo procesory z najniższego segmentu, które zapewniają o 50% wyższą wydajność w porównaniu do poprzednich „miękkich” (IP) 32-bitowych procesorów Xilinx MicroBlaze. Układy Spartan-7 zawierają ponadto wiele warstw zabezpieczeń z 256-bitowym szyfrowaniem AES, 256-bitowym uwierzytelnianiem SHA-256 oraz wbudowaną pamięcią eFuSE przeznaczoną do przechowywania klucza.

Po raz pierwszy do tworzenia projektów opartych na układach FPGA Spartan można wykorzystać pakiet projektowy Vivado, który pozwala zwiększyć produktywność użytkowników. Wszystkie układy FPGA Spartan-7 są zgodne z darmowym środowiskiem Vivado HL-Pack Web Edition, jak też z wersjami Vivado HL Design i System Edition.

Układy FPGA Spartan-7 można już zamówić u lokalnych przedstawicieli handlowych firmy Xilinx.

O autorze