Nowy, prosty mikrokontroler Nuvoton o dużych możliwościach

Firma Nuvoton Technology, dostawca mikrokontrolerów z rodziny 8051, przedstawiła nową generację energooszczędnych produktów z oferty 1T 8051 – serię N76E003. Dzięki wbudowanej pamięci Flash o pojemności 18 KB i pamięci SRAM o pojemności 1 KB mikrokontrolery pozwalają na realizację projektów o bogatej funkcjonalności. Układy M76E003 mają również precyzyjne wewnętrzne źródło napięcia referencyjnego i są dostępne w małych obudowach TSSOP20 (4,4 x 6,5 mm) lub QFN20 (3 x 3 mm). Niewielki rozmiar obudów pozwala klientom utrzymać małą powierzchnię płytki PCB i obniżyć koszty projektu, jak też zmniejszyć wymiary ostatecznych produktów. Układy z serii N76E003 można wykorzystać w wielu różnych zastosowaniach, takich jak ładowarki baterii, kontrolery urządzeń audio, kontrolery oświetlenia LED, małe sprzęty AGD, termostaty czy czujniki dymu.

Układy pracują z napięciami zasilania od 2,4 do 5,5 V w zakresie temperatur od -40°C do +105°C. Zapewniają także wysoką odporność na zakłócenia (4 kV EFT / 7 kV ESD). Seria N76E003 została wyposażona w 6 wbudowanych kanałów modułów PWM, wewnętrzny oscylator RC o częstotliwości 16 MHz (maksymalne odchylenia w każdych warunkach ±2%), wewnętrzny oscylator niskiej częstotliwości 10 kHz, wejście RESET, dwa zestawy interfejsów UART, jeden interfejs I2C, a także 8-kanałowy 12-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC) o częstotliwości próbkowania 300 kHz z funkcją natychmiastowej konwersji. Dostępna jest też wbudowana funkcja automatycznego budzenia –  wszystkie wymienione cechy sprawiają, że mikrokontrolery są bardzo wszechstronne.

Dzięki zastosowanej technologii ICP (In-Circuit Programming), ISP (in-System Programming) oraz IAP (In-Application Programming) układy N76E003 mogą z łatwością aktualizować oprogramowanie i dane przechowywane w pamięci (Data Flash). Parametry urządzeń można zapisywać podczas procesu produkcji i nie tracić ich po wyłączeniu zasilania, a to pozwala zwiększyć efektywność produkcji.

Nuvoton dostarcza proste i łatwe w użyciu, a przy tym w pełni funkcjonalne narzędzia projektowe dla klientów wykorzystujących układy N76E003. Najnowsza płytka ewaluacyjna Nuvoton NT-n76E003 jest dostępna do zamówienia online, pozwalając na stuprocentową emulację i kompletne debugowanie. Ponadto Nuvoton oferuje samodzielny programator Nu-Link dla mikrokontrolerów N76E003, który umożliwia łatwe serwisowanie i prostą aktualizację, a także na przeprowadzenie testów na etapie produkcji.

Układy N76E003 są już dostępne w postaci próbek i w produkcji masowej. Dodatkowe informacje o produktach można znaleźć na tej stronie. Układy można zamówić tu.

W ramach ograniczonej oferty płytka projektowa NT-N76E003 jest dostępna w obniżonej cenie 10 USD  (normalna cena wynosi 25 USD).

O autorze