Xilinx w ofercie EBV Elektronik

Firma Avnet odświeżyła umowę o współpracy z firmą Xilinx, jednym z największych dostawców układów programowalnych. Umowa ta, trwająca 31 lat i opisywana jako „Primary Global Channel Partner” została rozszerzona o nowe porozumienie dotyczące franczyzy. Nowa umowa obejmie teraz również drugie porozumienie franczyzowe – między Xilinx a firmą EBV Elektronik, dotyczące regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), dodatkowo oprócz dotychczasowej współpracy z Avnet Silica. Ta dwukanałowa strategia pozwoli wzmocnić długotrwałą i korzystną współpracę Xilinx oraz Avnet.

Xilinx jest dostawcą programowalnych platform, z przychodem 2,31 mld USD w roku kalendarzowym 2016. Firma posiada ponad 3500 patentów i ponad 60 rozwiązań wprowadzonych na rynek jako pierwsze. Dzięki temu Xilinx, podobnie jak EBV, może jako pierwszy zaoferować klientom nowe technologie układów programowalnych. Aktualna oferta Xilinx obejmuje układy programowalne wszystkich kategorii – FPGA, SoC oraz układów 3D (3DIC), jak też modele programistyczne, w tym konfigurowalne środowiska programistyczne.

Technologia układów programowalnych jest kluczowa w wielu projektach systemów wysokiej klasy, pozwalając na tworzenie funkcjonalnych i elastycznych rozwiązań. Zapewniają one odpowiednią wydajność, zużycie mocy i obsługę łączności. Z punktu widzenia dystrybutora kierującego ofertę do wielu różnych klientów i segmentów rynku jest to istotna cecha. Rozszerzenie współpracy z wiodącym dostawcą układów programowalnych Xilinx pozwoli klientom Avnet na realizację wszelkiego typu projektów i systemów, od urządzeń brzegowych do chmury.

EBV Elektronik działa bardzo aktywnie na tym polu od wielu lat. Dzięki stosowaniu innych architektur dysponuje znaczną wiedzą ekspercką. Teraz będzie oferować najbardziej zaawansowane na rynku programowalne układy logiczne Xilinx. Oferta i plany rozwoju technologii programowalnych Xilinx znakomicie wpisują się w strategię EBV nakierowaną na konkretne segmenty rynku, w tym na segment przemysłowy, efektywnie wspomagając rozwój produktów i rozwiązań w XXI wieku.

O autorze