Nowy, efektywny układ PMIC Intersil o wysokiej skali integracji

Firma Intersil należąca do korporacji Renesas wprowadziła nowy zintegrowany, programowalny układ zarządzania zasilaniem (PMIC). Pozwala on na uzyskanie sprawności do 91% przy napięciu wyjściowym 1,1 V. Jest przeznaczony dla procesorów aplikacyjnych, układów graficznych (GPU), FPGA i wysokiej klasy systemów zasilania. Nowe układy zawierają tranzystory MOSFET o niskiej rezystancji włączenia Rds(on) i programowalne wyjście PWM, pozwalając projektantom na stosowanie mniejszej liczby zewnętrznych komponentów o niskim profilu. Dzięki temu możliwe jest stworzenie układu zasilania o powierzchni 50 mm2, czyli o 40% mniejszego w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych. Układ PMIC ISL91211 z potrójnym / poczwórnym wyjściem nadaje się doskonale do smartfonów, tabletów, dysków SSD, urządzeń telekomunikacyjnych i urządzeń Internetu Przedmiotów (IoT) zasilanych z pojedynczej baterii litowo-jonowej lub z napięcia z zakresu 2,5 – 5,5 V.

 Najważniejsze cechy układu ISL91211:

 • Układ dostępny jest w dwóch wersjach konfigurowanych fabrycznie:
 • ISL91211A: czterofazowy układ z trzema wyjściami faz w konfiguracji 2 + 1 + 1
 • ISL91211B: czterofazowy układ z czterema wyjściami faz w konfiguracji 1 + 1 + 1 + 1
 • Maksymalny prąd jednej fazy do 5 A, w sumie do 20 A we wszystkich fazach
 • Zastosowana architektura modulacji R5 pozwala na balansowanie prądu obciążenia dzięki łagodnej fazie załączanej i odłączanej w celu efektywnej optymalizacji sprawności
 • Tryb automatycznej emulacji diody zapewniający sprawność 91% przy napięciu wyjściowym
 • Prąd spoczynkowy wynosi poniżej 0,1 µA przy napięciu EN = 0 V i 17 µA przy EN = 3,7 V
 • Niezależne, dynamiczne skalowanie napięcia dla każdego z wyjść
 • Zakres napięć wejściowych od 2,5 do 5,5 V
 • Dokładność systemu ± 0,7%. Zdalny pomiar napięcia wyjściowego pozwala na dokładną regulację napięcia na obciążeniu
 • Wyjścia I2C oraz SPI programowalne w zakresie napięć od 0,3 do 2,0 V
 • Funkcja łagodnego rozruchu i pełna ochrona przed zbyt niskim lub zbyt wysokim napięciem, nadmiernym prądem i przegrzaniem

Układ PMIC z trzema wyjściami ISL91211A oraz model z czterema wyjściami ISL91211B mogą współpracować z układem ISL91127 firmy Intersil zapewniającym wysoką sprawność przetwornic buck-boost w celu realizacji szyn zasilania dla procesorów aplikacyjnych i podsystemów w produktach zasilanych z baterii.

Autorska technologia modulacji R5 opracowana przez Intersil stanowi podstawę nowych jedno- i wielofazowych układów PMIC, które pozwalają zmniejszyć wymiary zasilaczy i wydłużyć czas pracy na baterii. Modulator R5 zapewnia najwyższą sprawność oraz dużą dokładność regulacji wyjścia i obciążenia, bardzo szybką odpowiedź na zmiany napięcia i łatwe przejście między ciągłym (CCM) a nieciągły trybem sterowania (DCA). Zaawansowana architektura R5 pozwala na balansowanie przepływu prądu i łagodną regulację wzrostu oraz spadku natężenia, wszechstronne strojenie cyfrowe i odpowiedź na gwałtowne zmiany w jednym cyklu – nawet przejście od prądu spoczynkowego do trybu wielofazowego.

Układ PMIC ISL91211 jest dostępny w dwóch wariantach: model z trzema wyjściami ISL91211A oraz model z czterema wyjściami ISL91211B. Mieszczą się one w obudowach WLCSP o wymiarach 2,511 x 3,610 mm z 54. wypustkami. Obie wersje są już dostępne.

Więcej informacji znajduje się na stronie produktu.

O autorze