Moduły do automatyki domowej BleBox

Inteligentne domy oraz automatyka domowa w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Na rynku jest dostępnych wiele firm oferujących swoje systemy/moduły, jedną z takich firm jest Blebox, która oferuje moduły automatyki domowe. Moduły te pozwalają na łatwe i szybkie wprowadzenie automatyki domowej do naszego domu czy mieszkania.

Dla przykładu: moduł  BleBox SwitchBox umożliwia sterowanie urządzeniem domowym 230 V o mocy do 3 kw poprzez sieć WiFi z poziomu smartfonu, a po odpowiednim skonfigurowaniu, także przez internet z każdego miejsca na świecie. Dzięki swoim niewielkim wymiarom możliwe jest umieszczenie tego modułu w standardowej puszce elektrycznej. Istnieje też wersja pozwalająca sterować dwoma urządzeniami – BleBox SwitchBoxD

 

Innym ciekawym modułem jest BleBox ShutterBox. Jest on przeznaczony do sterowania napędami rolet elektrycznych, markiz czy ekranów projekcyjnych. Może również posłużyć do zautomatyzowania pracy okien uchylnych. Z pomocą aplikacji możliwa jest kontrola nad kilkoma modułami BleBox ShutterBox w celu synchronizacji ich pracy. Moduł ma również układ sensoryczny pozwalający sprawdzić czy roleta jest otwarta czy zamknięta.

Podobny do modułu BleBox ShutterBox jest moduł BleBox GateBox – z tą różnicą, że umożliwia on otwieranie, zamykanie oraz sprawdzanie statusu bram garażowych.

Moduł BleBox wLightBox umożliwia sterowanie paskami oraz łańcuchami diod LED RGB + W poprzez sieć WiFi za pomocą smartfona. Zasilany jest napięciem z zakresu od 12 V do 24 V oraz posiada 4 kanały. Dostępny jest również moduł BleBox wLightBoxS, który umożliwia sterowanie jednobarwnymi paskami/łańcuchami LED.

Cechą wspólna wszystkich modułów jest to, iż wykorzystują one domową sieć WiFi, co pozwala na ich integrację w jeden system. Wszystkimi modułami można sterować z poziomu smartfonu za pomocą aplikacji  wBox – control everything – jest ona dostępna  w Android Play oraz AppleStore.

Wszystkie moduły z serii BleBox można znaleźć w sklepie Kamami.pl w kategorii Blebox.

O autorze