Nowa wersja Renesas e2 studio 5.4.0.018

Bazujące na popularnym Eclipse’ie środowisko programistyczne dla mikrokontrolerów firmy Renesas właśnie doczekało się zaktualizowanej wersji.

Zgodnie z intuicyjnym rozumieniem numeracji zmiana ostatnich liczb wersji nie jest rewolucyjnie nową odsłoną i nie pojawiają się w niej żadne nowe funkcje, ale załatano kilka ważnych usterek. Nowa wersja oprogramowania poprawnie obsługuje pakiety CMSIS w wersji 1.4.7. Usunięto problemy z błędnym wyświetlaniem danych o wartości liczniku programu w funkcji podglądu na żywo (ITM) oraz nieuzasadnione zgłaszanie błędów składni CODAN po załadowaniu nowego projektu SSP w wersji 1.2.0. Nie powinno być także problemów z wadliwym generowaniem plików tekstowych podczas budowania projektów. Poprawie uległa stabilność wyświetlania zużycia zasobów systemu RTOS. W nowej wersji znikną także drobne usterki w aktualizacji plików konfiguracyjnych przy usuwaniu modułów oraz działaniem opcji „kopiuj-wklej” w zakładce z wątkami.

Lista oczekiwanych przez użytkowników poprawek nie jest jeszcze całkiem pusta, ale widoczne są postępy w dojrzewaniu oprogramowania e2 studio. Programiści Renesas czekają na kolejne zgłoszenia.

O autorze