[OSTATNIE DNI LOTERII!!] Wygraj płytkę PICtail z modułem Bluetooth od Microchip

Microchip oraz portal Mikrokontroler zapraszają do skorzystania z szansy wygrania płytki Microchip PICtail obsługującej Bluetooth w dwóch standardach. Model RN4678 PICtail to płytka demonstracyjna, która potrafi zapewnić bezprzewodową komunikację Bluetooth dzięki układowi Bluetooth Microchip RN4678, obsługującemu dwa tryby komunikacji zgodnie ze specyfikacją Bluetooth Core 4.2.

Układ RN4678 jest obsługiwany za pomocą prostego interfejsu komend przesyłanych za pośrednictwem UART. Płytka projektowa jest gotowa do użycia natychmiast po rozpakowaniu i zawiera wbudowany konwerter USB do interfejsu szeregowego wykorzystujący układ MCP2200, który pozwala na komunikację z układem RN4678. Po podłączeniu do komputera PC płytka zostanie rozpoznana jako urządzenie komunikacji szeregowej (CDC). Za pomocą programu terminala i łatwego w użyciu zestawu komend użytkownik może skonfigurować moduł i dane do transmisji.

Moduł RN4678 stanowi proste w użyciu rozwiązanie dla projektantów, którzy chcieliby wykorzystać zarówno komunikację Bluetooth Low Energy (BLE), jak i tradycyjny Bluetooth Basic Rate / Enchanced Data Rate (BR/EDR), aby podłączyć nowe lub istniejące urządzenie do chmury. Certyfikowany moduł korzysta z interfejsu Bluetooth v4.2, który pozwala uzyskać wyższe szybkości transmisji i dłuższy czas pracy na baterii.

Najważniejsze cechy modułu RN4678:

 • Wbudowany kompletny stos protokołów Bluetooth, który pozwala na stosowanie komend ASCII do sterowania wewnętrznym kontrolerem, jak też użycie mikrokontrolera zewnętrznego.
 • Obsługa protokołu iAP2, który umożliwia komunikację z urządzeniami wykorzystującymi system iOS.
 • Łatwość implementacji funkcji zabezpieczeń, takich jak biała lista i funkcje losowego adresu – dostępne za pomocą poleceń ASCII.
 • Konfigurowalna funkcja beacon kompatybilna ze standardami Eddystone oraz iBeacon. Pozwalają na tworzenie beaconów do lokalizacji i śledzenia w pomieszczeniach, a także urządzeń zbliżeniowych.
 • Obsługa technologii Microchip BeaconThings, która automatyzuje dwukierunkową transmisję danych między urządzeniami, gdy beacon jest w ich zasięgu. Dzięki niej użytkownik nie musi sam odblokowywać urządzenia mobilnego i uruchamiać aplikacji.
 • Komplet certyfikatów pozwalających na wykorzystanie urządzenia na całym świecie: FCC, IC, CE, NCC, KCC, SRRC oraz MIC.

Reguły loterii:

 1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
 2. Pulę nagród stanowi płytka projektowa Microchip RN4678 PICtail.
 3. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
 4. Zgłoszenia są przyjmowane do 23 czerwca 2017 włącznie.
 5. Zwycięzca, wyłoniony przez przedstawicieli firmy Microchip, zostanie ogłoszony do 29 czerwca
 6. Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez firmę Microchip do 7 lipca 2017.
 7. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród oraz przepisów podatkowych.

O autorze