Nowe diody LED Cree XLamp XHP70.2 u Mouser Electronics

Mouser Electronics, specjalizujący się w dystrybucji nowych produktów półprzewodnikowych i elektronicznych, od teraz oferuje diody LED XLamp XHP70.2 firmy Cree. Jest to druga generacja diod bardzo wysokiej mocy (XHP), która zapewnia o 9% większe natężenie światła i o 18% większe natężenie na wat, niż pierwsza generacja diod XHP70.

Nowe diody LED mają te same wymiary (7,0 x 7,0 mm) co poprzednia generacja i dzięki temu pozwalają na bezpośrednie ulepszenie istniejących projektów wykorzystujących modele XHP70. Diody oferują szeroki kąt widzenia równy 125º i do 58% większą gęstość mocy, niż najbliższe porównywalne diody tych samych rozmiarów. Pozwalają zatem na tworzenie mniejszych systemów oświetlenia i lepszą kontrolę optyczną w systemach dużej mocy.

Poza zwiększoną wydajnością i sprawnością, diody LED XHP70.2 uzyskały poprawioną jednorodność światła dzięki zastosowaniu drugiego układu optycznego. Dzięki temu producenci będą w stanie zapewnić lepszą jakość oświetlenia. Dostępne są ponadto informacje o parametrach zgodne ze standardem LM-80, pozwalajac szybciej uzyskać certyfikaty Energy Star i DesignLights Consortium.

Diody z serii XHP70.2 są dostępne w barwach bieli: ANSI oraz EasyWhite 2, 3 oraz 5 w skali Cree w temperaturze barwowej zakresu od 3000 do 5700 K. Zapewniają też wysoki współczynnik CRI. Diody mogą pracować w konfiguracji o maksymalnym punkcie pracy do 6 V / 4800 mA lub 12 V / 2400 mA i temperaturze 85°C.

Szczegółowe informacje diodach LED są dostępne na stronie produktów.

O autorze