Avnet Abacus dystrybuuje technologie Panasonic dla IoT

Firma Avnet Abacus, europejski dystrybutor układów pasywnych, elektromechanicznych, układów zasilania i złączy, wraz z regionalnym oddziałem Avnet ogłosiły rozszerzenie porozumienia o dystrybucji z firmą Panasonic. Teraz oferta będzie obejmować również produkty i technologie tego producenta, wykorzystujące wysokiej klasy układy radiowe i moduły bezprzewodowe.

Avnet Abacus jest już autoryzowanym dystrybutorem Panasonic na terenie Europy. Oferuje szeroki wybór elementów pasywnych, w tym, kondensatorów, cewek, oporników, czujników i przełączników. Rozszerzenie porozumienia między obiema firmami pozwoli klientom firmy Avnet Abacus uzyskać dostęp do pełnej oferty gotowych do użycia modułów radiowych (RF) Panasonic, które obsługują wszystkie najnowsze protokoły komunikacji, w tym Bluetooth. Bluetooth LE oraz Wi-Fi.

Głównym celem opracowanych przez Panasonic rozwiązań łączności bezprzewodowej jest skrócenie cyklu projektowego i tym samym przyspieszenie wprowadzenia produktu na rynek. Moduły pozwalają wbudować komunikację bezprzewodową w sposób szybki i prosty, bez potrzeby dogłębnego zrozumienia warstwy sprzętowej i programistycznej. Panasonic nawiązał przy tym współpracę w wieloma wiodącymi dostawcami najważniejszych protokołów komunikacji radiowej, w tym Bluetooth, ISM i SNAP.

Co więcej, wykorzystanie wstępnie przetestowanego i certyfikowanego modułu RF pozwala zmniejszyć nakład pracy wymagany do przeprowadzenia testów i weryfikacji, a także całkowity koszt procesu projektowania w porównaniu do samodzielnej implementacji przez klienta. Ponadto dzięki konsekwentnie utrzymywanym wymiarom i układowi wyprowadzeń kolejnych generacji modułów RF Panasonic możliwe jest zapewnienie stabilności projektu w wieloletnim okresie i użycie nowszych generacji mikrokontrolerów.

O autorze