LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Workshop4 PRO 4D Systems – teraz z edytorem widżetów i zaawansowanych obiektów

Firma 4D Systems wprowadziła nową wersję swego środowiska programistycznego przeznaczonego do tworzenia interfejsów graficznych – Workshop4 PRO.

Workshop4 PRO w porównaniu do podstawowej wersji Workshop 4 IDE zawiera dodatkowe funkcje, które usprawniają tworzenie zaawansowanych graficznych interfejsów użytkownika (GUI) dla systemów wbudowanych. W ramach środowiska Workshop4 IDE dostępne są cztery różne narzędzia programistyczne zawierające edytor, kompilator i linker, które pozwalają na tworzenia kodu aplikacji i umieszczanie obiektów graficznych dla wszystkich modułów wyświetlaczy i procesorów w ofercie 4D Systems.

W najnowszej wersji Workshop4 PRO zostało dodane nowe, zaawansowane narzędzie do edycji widżetów, które wspomaga tworzenie trzech nowych typów obiektów (smart object) w środowisku Visi-Genie – wskazówek, pokręteł i suwaków. Edytor umożliwia dodanie takim obiektom do 5 warstw, które są umieszczane nad lub pod podstawową warstwą obiektu. Każda z tych warstw może stanowić zaawansowany i przekazujący wiele informacji obiekt graficzny, jak też zawierać statyczne obrazy, liczby lub tekst. Takie rozwiązanie pozwala projektantom na stworzenie złożonego i bogatego w funkcje interfejsu użytkownika dla aplikacji w prosty i przejrzysty sposób.

Podstawowa wersja Workshop4 jest dostępna bezpłatnie do pobrania ze strony 4D Systems. Dostęp do funkcji Workshop4 PRO wymaga wykupienia jednorazowej licencji w cenie 79 USD. Dotychczasowi posiadacze licencji Workshop4 PRO automatycznie uzyskają dostęp do aktualizacji.

Jak łatwo i szybko stworzyć kolorowy, przejrzysty interfejs w Workshop4 PRO, pokazuje poniższe wideo:

Inne filmy demonstrujące nowy edytor dostępne są na https://www.youtube.com/playlist?list=PLGuNYk7C71qGk1gWbuxzJ9zyAlCrtC_XM.

Szczegółowe objaśnienie nowych funkcji znajduje się tu.

Autor: 4D Systems