NXP rozszerza ofertę mikrokontrolerów LPC456xx

Firma NXP Semiconductors rozszerzyła ofertę swych mikrokontrolerów z rodziny LPC546xx. Układy te, oparte na rdzeniu ARM Cortex-M4, zostały wprowadzone w tym roku, a ostatnio weszły do produkcji masowej. Dzięki współpracy z partnerami NXP mikrokontrolery LPC546xx pozwalają programistom na szybkie i łatwe tworzenie wydajnych interfejsów graficznych (GUI).

W odpowiedzi na prośby klientów rodzina ta została rozszerzona o modele pracujące z zegarem do 220 MHz. Jest to najwyższa wartość spotykana w energooszczędnych mikrokontrolerach NXP ogólnego przeznaczenia. Modele LPC5462x dają klientom możliwość zwiększenia wydajności obsługi zadań krytycznych dla systemu, takich jak dekodowanie obrazów JPEG, bez zwiększania użycia mocy. Pobór prądu w trybie aktywnej pracy wynosi nadal 100 µA/MHz.

Układy mogą pełnić wiele funkcji użytkowych i przemysłowych, znajdując zastosowanie w panelach kontrolnych, hubach komunikacyjnych, agregatorach danych z czujników czy inteligentnych sprzętach domowych i wyświetlaczach lub przyrządach do ćwiczeń. Nowe układy są ponadto lepiej dostosowane do wymagań rynku urządzeń dla motoryzacji. Nowy mikrokontroler LPC5461x z podwójnym interfejsem CAN-FD i obsługą USB wysokiej szybkości oraz SDIO pozwala na realizację nowych rozwiązań, takich jak telematyka i śledzenie pojazdów czy diagnostyka. Dzięki kompatybilnemu modułowi Shield CAN-FD oraz zestawowi OM13094, sterownikom i przykładowym kodom klienci będą mogli szybciej osiągnąć etap produkcji.

Aby zapewnić klientom większy wybór i zwiększyć użyteczność mikrokontrolerów z rodziny LPC546xx, NXP wprowadził wersje w nowych obudowach – dostępne są teraz obudowy TFBGA100 oraz LQFP100, poza dotychczasowymi TFBGA180 i LQFP208.

Najważniejsze cechy:

  • Taktowanie układu do 220 MHz przy zachowaniu poboru prądu na poziomie 100 µA/MHz
  • Kompatybilność z interfejsem CAN-FD oraz Shield (płytka OM13094 jest już dostępna), sterownikami i przykładowymi kodami
  • Różne warianty obudów, w tym TFPBGA180, TFBGA100, LQFP208 i LQFP100

Dodatkowe informacje o mikrokontrolerach z rodziny LPC546xx są dostępne tu.

O autorze