Qorvo wyjaśnia zagadnienia łączności radiowej 5G

Firma Qorvo, dostawca innowacyjnych rozwiązań dla komunikacji radiowej, opublikowała nowy e-book pod tytułem „5G RF For Dummies”. Publikacja ta powstała we współpracy z wydawnictwem John Wiley and Sons. Książka o objętości 44 stron zawiera dogłębny przegląd standardu 5G – uważanego za przyszłość Internetu Przedmiotów i komunikacji mobilnej. Jest dostępna do pobrania pod tym adresem.

„5G RF For Dummies” pozwala profesjonalistom z obszarów technicznych i nietechnicznych zrozumieć przewidywaną ewolucję sieci 5G i jej wpływ na świat wokół nas. Ten e-book opisuje również unikalne spojrzenia na trendy, przykłady wykorzystania i plany wdrożeniowe dotyczące 5G, a także informacje o kluczowym wpływie technologii układów RF oraz sieci 4G LTE, stanowiącej podstawę do budowy sieci 5G. Eksperci Qorvo omawiają wiele ważnych aspektów 5G, zarówno z perspektywy urządzeń mobilnych, jak i infrastruktury, dzieląc się doświadczeniem i kluczowymi informacjami zdobytymi dzięki przeprowadzonym próbom terenowym technologii 5G.

Migracja do sieci 5G jest obecnie istotnym przedmiotem zainteresowania w branży. Firma Strategy Analytics przewiduje, że do 2025 roku sieci 5G obejmą swym zasięgiem 690 milionów połączeń i ponad 300 milionów urządzeń przenośnych. Guan Yang, starszy analityk Strategy Analytics, oznajmił: „Plany rozwoju sieci 5G zostały dopracowane w roku 2016. Ich następstwem będzie rozwój ekosystemu 5G, który do roku 2025 przejmie 7% połączeń mobilnych.”

Qorvo znajduje się w korzystnym położeniu, pozwalającym przyspieszyć adopcję standardu 5G. Firma pomogła przeprowadzić dziesiątki testów terenowych 5G. Ma również rozbudowaną ofertę innowacyjnych produktów radiowych dla Internetu Przedmiotów, smartfonów, Wi-Fi, ale też infrastruktury i mikrokomórek. Qorvo buduje bazę dla wszystkich scenariuszy wykorzystania sieci 5G, współpracując z wiodącymi firmami i biorąc udział w projektach badawczych pomagających w opracowaniu tego standardu.

„5G RF For Dummies” omawia takie zagadnienia, jak:

  • Wizje i trendy, które wpłyną na przyszłość 5G

  • Różne sposoby, w jakie technologia 5G może w spójny sposób połączyć różne obszary biznesu w wielu płaszczyznach

  • Wykorzystanie i przekształcenie widma częstotliwości 5G – bardziej efektywne, niż w obecnych technologiach

  • Technologie komunikacji radiowej, które umożliwiają stosowanie bądź migrację do 5G

  • Kamienie milowe, których można oczekiwać w rozwoju 5G

Strona internetowa książki „5G RF for Dummies” jest dostępna tu.

Kilka słów o „…for Dummies”

Platforma Dummies jest przeznaczona dla ludzi pragnących wiedzy, oferując łatwy sposób nauczania trudnych zagadnień. Eksperckie publikacje, interesujące doświadczenia i przystępny styl umożliwiają naukę niezależnie od przygotowania odbiorcy, pozwalając pogłębić wiedzę, umiejętności osobiste i profesjonalne kompetencje. Dummies dba o najwyższe standardy wydawnicze oraz rozwój nowych i innowacyjnych materiałów cyfrowych. Strona platformy mieści się pod adresem dummies.com. Jest to marka wydawnictwa Wiley.

O autorze