Nowy moduł ewaluacyjny dla wyświetlaczy DLP Pico

Firma Texas Instruments (TI) przedstawiła nowe rozwiązanie pozwalające na implementację wyświetlaczy wykorzystujących wysokiej jakości technologię DLP przy użyciu praktycznie dowolnego, taniego procesora. Nowy, mały układ DLP2000 i moduł ewaluacyjny DLP LightCrafter Display 2000, oferowany w cenie 99 dolarów, stanowią tanie rozwiązanie pozwalające wykorzystać technologię DLP. Dzięki nim możliwe jest stworzenie dowolnych systemów wykorzystujących wyświetlacz, takich jak inteligentne, przenośne telewizory, małe projektory, cyfrowe tablice informacyjne, rzutniki dla inteligentnych mieszkań, smartfonów i tabletów, jak również panele kontrolne i wyświetlacze dla urządzeń Internetu Przedmiotów.

Dzięki modułowi DLP LightCrafter Display 2000 projektanci mogą łatwo zapoznać się z technologią DLP. Podwójne złącze modułu jest skonfigurowane do współpracy z dowolnym procesorem  wykorzystującym interfejs oparty na GPIO, obsługującym do 24 bitów głębi koloru. Należy do nich płytka projektowa BeagleBone Black oparta na procesorze TI Sitara AM335x. Dostępne są ponadto sterowniki i przykładowe kody dla BeagleBone Black, które ułatwiają programowanie. Dzięki temu technologia ta staje się bardziej przystępna dla projektantów, którzy chcieliby wykorzystać wysokiej jakości wyświetlacze DLP Pico w swych systemach.

Najważniejsze cechy układu DLP2000 i modułu EVM

  • Najtańsze na rynku rozwiązanie dla wyświetlaczy Pico: Moduł ewaluacyjny w cenie 99 USD przeznaczony dla projektantów stanowi element współpracujący z tanim procesorem, pozwalając na obsługę wyświetlaczy.
  • Niezwykłe możliwości: wyświetlacz o przekątnej 0,2 cala wykorzystuje najmniejsze matryce mikrozwierciadeł w ofercie DLP, pozwalając na tworzenie kompaktowych wyświetlaczy dla małych systemów.
  • Rozwiązanie przyjazne projektantom: Nowy moduł EVM wykorzystuje standardowy interfejs i zapewnia funkcjonalność plug-and-play przyspieszającą pracę, pozwalając połączyć kontrole wyświetlacza z dowolnym procesorem obsługującym 24-bitową głębię kolorów.
  • Kompatybilność z tanimi procesorami: Zawarte sterowniki i przykładowe kody BeagleBone Black ułatwiają proces programowania.

Szczegółowe informacje o DLP2000 znajdują się na stronie produktu.

Układ DLP2000 oraz moduł ewaluacyjny DLP LightCrafter Display są już dostępne w serwisie TI store i u autoryzowanych dystrybutorów. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie DLP2000, natomiast ten film demonstruje, w jaki sposób można rozpocząć szybką pracę z modułem DLP Lightcrafter.

Dodatkowe informacje o technologii wyświetlaczy DLP Pico

Od roku 1996 nagrodzona technologia TI DLP była wykorzystywana w wysokiej jakości wyświetlaczach, zapewniając bardzo dużą rozdzielczość przy zachowaniu bogatego koloru, kontrastu, jasności i czytelności. Wyświetlacze tego typu były używane w wielu zastosowaniach – przemyśle, motoryzacji, medycynie oraz w produktach konsumenckich. Produkty DLP są również używane w kinach (DLC Cinema) i wielkoformatowych scenach oraz salach konferencyjnych, klasach szkolnych i kinach domowych. Natomiast technologia DLP Pico jest wykorzystywana do realizacji wyświetlaczy w urządzeniach przenośnych. Każdy układ DLP zawiera matrycę mikroskopijnych luster, które przełączają się do 10.000 razy na sekundę. Szczegóły na ten temat są dostępne na stronie DLP.

O autorze