Nowy dysk HDD o prędkości 15 000 obr./min

Toshiba Electronics Europe GmbH wprowadziła na rynek nowe dyski twarde z serii AL14SX – rodzinę dysków o wydajności korporacyjnej, pracujących z prędkością 15 000 obr./min, przeznaczonych do serwerów i pamięci masowych o krytycznym znaczeniu. Dzięki nowemu modelowi o pojemności 900 GB seria oferuje zwiększoną o 50% pojemność, lepsze parametry oraz większą oszczędność energii w porównaniu z wcześniejszą generacją Toshiba AL13SX.

Dyski z nowej serii AL14SX są dostępne z pojemnościami 300 GB, 600 GB oraz 900 GB przy rozmiarze 2,5 cala i grubości obudowy 15 mm, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w szafie, ograniczenie miejsca wymaganego na przechowywanie wrażliwych danych, a także zmniejszenie obciążeń roboczych. Dostępne modele obsługują technologie z wielkościami sektorów: natywną 512, natywną 4K lub emulowaną 512 i pozwalają na zoptymalizowaną zgodność w standardowych zastosowaniach przemysłowych oraz środowiskach roboczych. Przy wydajności 290 MiB/s w modelu 4Kn/512e i znamionowym poborze mocy 5,6 W dyski z serii AL14SX oferują wzrost maksymalnej utrzymywanej szybkości transferu o 19% oraz poprawę wydajności energetycznej (W/GB) o 28,7% w porównaniu z poprzednią generacją AL13SX.

W serii AL14SX można znaleźć modele z opcjonalną funkcją usuwania plików Sanitize Instant Erase (SIE)[4] oraz z opracowaną przez firmę Toshiba technologią trwałego buforu zapisu PWC (ang. Persistent Write Cache), która gwarantuje stabilną integralność danych w środowiskach o nagłych zanikach zasilania. Każdy model skonstruowany jest z myślą o specyficznych zastosowaniach, takich jak: najważniejsze serwery o krytycznym znaczeniu, nadmiarowe macierze dysków niezależnych RAID, serwery obsługujące bazy danych i aplikacje transakcyjne, wysokowydajne obliczenia oraz centra danych z optymalizacją organizacji szaf. To tylko jedna z innowacyjnych ofert dysków HDD Toshiba, dzięki której firma zyskała miano najszybciej rosnącego dostawcy w segmencie HDD w roku 2016 w porównaniu do roku 2015 według ostatniego raportu rynkowego IDC.

Dyski z serii AL14SX są już dostępne na rynku. Więcej informacji o produktach pamięci masowej firmy Toshiba można znaleźć na stronie: http://toshiba.semicon-storage.com/eu/product/storage-products.html.

O autorze