Wysokoprądowe złącza na szynę DIN

PTR Messtechnik rozszerza ofertę złączy na szynę DIN. W ofercie dostępne są różne typy zacisku – m.in. śrubowy, sprężynowy i typu push-in. Firma oferuje również maksymalny przekrój przewodu w zakresie od 1.5 mm2 do 240 mm2, napięcie znamionowe do 1000 V, prąd znamionowy do 380 A i liczbę połączeń od 1 do 48. W poszerzonej ofercie znalazły się specjalne funkcje – uziemiające, rozłączające, do testowania połączeń, bezpiecznikowe itd.

PTR wprowadził również złącza w szerokiej gamie kolorystycznej w celu czytelnego oznakowania złącza.

Ponadto w zakres oferty wchodzą akcesoria – m.in. szyny nośne DIN (wykonane ze stali, aluminium lub miedzi), oznaczniki (do złącz i przewodów) oraz pokrywy zamykające i przegrody rozdzielające sekcje. Dodatkowo PTR rozszerzył ofertę o mostki, gniazda testowe i końcówki kablowe.

Na stronie producenta dostępna jest wyszukiwarka produktów:

http://www.ptr.eu/en/products/din-rail-terminal-blocks/

Można też skorzystać z katalogu dostępnego w wersji online:

http://www.ptr.eu/fileadmin/template/ptr/media/downloads/downloads/produktkataloge/PTR-Catalogue_DIN_Rail_Terminal_Blocks.pdf

Więcej informacji u polskiego dystrybutora: Elhurt Sp. z o.o., ul. Galaktyczna 35 A, 80-299 Gdańsk, tel. +48 58 554 08 00 do 04, fax +48 58 554 08 06, http://www.elhurt.com.pl, e-mail: elhurt@elhurt.com.pl.

O autorze