Nowy, światłoutwardzalny lakier do PCB od Intertronics

Firma Intertronics opracowała nowy lakier do zabezpieczenia płytek drukowanych, o nazwie Dymax 9452-FC. Stanowi on alternatywę dla konwencjonalnych cienkich pokryć opartych na rozpuszczalnikach dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii. Pomimo bardzo niskiej lepkości na poziomie 20 cP lakier zapewnia dobrą izolację elektryczną i ochronę przed wilgocią, wstrząsami i korozją. Ponadto utwardza się pod wpływem światła ultrafioletowego lub widzialnego, a także w pewnym stopniu pod wpływem ciepła w przypadku zakrytych obszarów układów elektronicznych – dając pewność, że żadne miejsce nie zostanie pozbawione ochrony. Ponadto materiał Dymax 9452-FC emituje niebieskie światło fluorescencyjne, które pozwala na łatwą diagnozę stanu płytki. Nowy wynalazek jest prawdopodobnie pierwszym lakierem utwardzającym się pod wpływem światła, tak łatwym w stosowaniu, a jednocześnie charakteryzującym się tak korzystnymi parametrami.

Dymax 9452-FC można precyzyjnie rozprowadzić w postaci sprayu. Jest on bardziej bezpieczny dla środowiska, niż alternatywne materiały oparte na rozpuszczalnikach. Nowy materiał można utwardzić za pomocą odpowiednich lamp LED emitujących światło ultrafioletowe, jak też konwencjonalnych lamp o szerokim widmie. Stanowi to wygodne i atrakcyjne cenowo rozwiązanie.

Przeprowadzone przez firmę analizy wykazują bardzo wysokie parametry pokrycia poddanego testom temperatury i wilgotności (500 godzin w temperaturze 85°C przy wilgotności względnej 85%) oraz odporność na korozję (spraye siarki i soli).

Więcej informacji znajduje się na stronie produktu.

O autorze