Nowość w ofercie Tespolu: kable Junkosha

Junflon® MWX są to elastyczne przewody współosiowe, wykorzystujące niezwykłe właściwości fluoropolimerów. Znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających aplikacjach do częstotliwości 110GHz. Wszystkie produkty z rodziny MWX charakteryzują się niskimi stratami wtrąceniowymi (insertion loss) i VSWR.

Firma Junkosha została założona w kwietniu 1954 w Japonii. Jej początki to produkcja i sprzedaż wyrobów z tworzyw sztucznych. Po zawiązaniu w 1969 spółki joint-venture z W. L. Gore & Associates, Inc. rozpoczęła produkcję kabli z wykorzystaniem poliestrów i PTFE. Dalsze lata współpracy z Gore przyniosły dynamiczny rozwój firmy i zwiększenie ilości oferowanych wyrobów z wykorzystaniem najnowszych materiałów (polimerów). W 1979 rozpoczęła produkcję kompletnych kabli koncentrycznych dla pomiarów zakresie mikrofal (JMCA®). W kolejnych latach firma uzyskała certyfikaty m.in. ISO9001, oraz ISO14001. W 2009 nastąpiło rozwiązanie współpracy z W.L. Gore & Associates, Inc., co jednak nie przeszkodziło firmie w dalszym ciągu rozwijać linię produktów i zdobywać zaufanie na nowych rynkach.

Jednym z obszarów działalności jest produkcja kabli, a w szczególności kabli koncentrycznych na zakres mikrofal i fal milimetrowych.

MWX0 – seria kabli stabilnych fazowo, w bardzo niskim stopniu zależną od fluktuacji temperatury w zakresie -30 do +85°C, skręcanie oraz zginanie. Idealnie sprawdzą się przy pomiarach z wykorzystaniem VNA, oraz testowaniu szybkich interfejsów cyfrowych. Kable z tej serii mogą być wyposażone w opatentowane złącze 3,5mm „Multi-Lock Type”.

MWX1 – seria kabli przystosowana do pracy w szerokim zakresie temperatur -65 do +125°C (MWX121) i o zwiększonej trwałości (MWX122).

MWX2 – to seria wysoce elastycznych kabli na zakres mikrofal i fal milimetrowych, o niskim stopniu oddziaływania na badany obiekt (naprężenia). Kable tej serii cechuje wysoka odporność na załamanie, a także stabilność fazowa, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Występują również w wersji z pancerzem wzmacniającym.

MWX3 – jest to seria kabli o najszerszym zakresie stosowania przy łączeniu przyrządów pomiarowych i dołączaniu urządzeń badanych. Jako dielektryk wykorzystywany jest PTFE (teflon), dzięki czemu może być stosowana w szerokim zakresie temperatur -65 do +125°C. Seria ta oferuje stabilność fazową, w niewielkim stopniu wrażliwą na fluktuacje temperatury. Na życzenie oferowana z precyzyjnym złączem gwarantującym stabilność fazy. Wybrane modele oferowane w wersji z pancerzem wzmacniającym, oraz specjalnie zaprojektowanym złączem SMA przystosowanym do pracy w zakresie 26,5GHz i 40GHz.

Serie MWX4 i MWX5 są odpowiednie do wykonywania na stałe połączeń wewnątrz i pomiędzy urządzeniami. Przystosowane do długotrwałego użytkowania w szerokim zakresie temperatur -30 do +85°C i maksymalnej częstotliwości do 67GHz. Kable te w łatwy sposób dają się formować i zachowują kształt, co pozwala na dużo łatwiejsze wykonanie okablowania niż w przypadku pół-sztywnych kabli. Standardowo zakończone są złączami SMA(m). Dostępny jest szeroki wachlarz innych złącz i wykonanie kabli na zamówienie w celu spełnienia specyficznych potrzeb.

MWX6 – to seria wysoce precyzyjnych, parami dopasowanych kabli dla zredukowania opóźnień propagacji (przy słabym dopasowaniu dochodzi do pogorszenia parametru jitter). Zaprojektowane z myślą o pomiarach szybkich magistral cyfrowych (USB, HDMI, Ethernet), pomiarach jitter-a i BERT. Opóźnienie między parą kabli serii MWX6 nie przekracza 1piko sekundy. Niskie starty wtrąceniowe pozwalają na prowadzenie precyzyjnych pomiarów sygnałów różnicowych. Dostępne są 4 typy kabli w zależności od maksymalnej częstotliwości (26,5GHz, 40GHz, 50GHZ, 67GHz).

O autorze