[WEBINARIUM] Bezprzewodowe ładowanie indukcyjne dla aplikacji samochodowych

CST – Computer Simulation Technology GmbH (Dassault Systèmes) zaprasza na webinarium „Bezprzewodowe ładowanie indukcyjne dla aplikacji samochodowych”.

Data: 21.09.2017 / Godzina: 17:00 CEST (Central European Summer Time) / Czas trwania: ok.1h.

Ładowanie bezprzewodowe pojazdów elektrycznych będzie odgrywało rosnącą rolę w odniesieniu do samochodów osobowych i ciężarowych oraz autobusów ładowanych w garażach, na parkingach lub na przystankach autobusowych. Obecnie ładowanie bezprzewodowe jest wykorzystywane na małą skalę do zasilania urządzeń przenośnych, ale technologia ta może być rozszerzona także na elektronikę pokładową montowaną na pojazdach.

W trakcie webinarium dr. Christian Kremers skoncentruje się na procesie projektowym, zademonstruje obliczenia skuteczności ładowania dla indywidualnych cewek oraz dla kompletnych układów ze sprzężeniem indukcyjnym stosowanych w motoryzacji. Szczegółowo omówiony zostanie ważny problem wyznaczania strat w przewodach licowych i materiałach ferrytowych. Przedstawione zostaną przykłady systemów ładowania pojazdów elektrycznych oraz ładowania urządzeń elektronicznych wewnątrz samochodu.

Szczegóły i rejestracja – na stronie organizatora.

O autorze