Nowe dyski SSD firmy Toshiba

Toshiba Electronics Europe GmbH zapowiedziała nową serię SG6 najnowszych dysków klienckich SSD Toshiba, które mają być wyposażone w 64-warstwową pamięć BiCS FLASH z komórkami zapisującymi 3 bity informacji TLC (ang. Triple Level Cell), aby oferować większe szybkości transferu i lepszą wydajność energetyczną. Nowa rodzina dysków SSD została zaprojektowana do ogólnego stosowania w komputerach stacjonarnych i notebookach, do rozbudowy sprzętu konsumenckiego oraz do zastosowań wymagających bezpieczeństwa danych.

Przy parametrach poprawionych względem wcześniejszej generacji seria SG6 jest wyposażona w najnowszą technologię SATA, która pozwala na osiąganie szybkości do 550 MBps sekwencyjnego odczytu, 535 MBps sekwencyjnego zapisu oraz do 100 000 i 85 000 losowych operacji odczytu/zapisu na sekundę (IOPS), umożliwiając poprawę wydajności w działaniu aplikacji. Ponadto w porównaniu z poprzednią generacją zmniejszono pobór energii w stanie aktywnym o nawet 40%, co pozwala na dłuższy czas pracy baterii w komputerach mobilnych.

Dyski z serii SG6 są dostępne w obu standardowych rozmiarach SATA: M.2 2280 oraz 2,5 cala i mają pojemności 256 GB, 512 GB i 1024 GB. Seria SG6 wychodzi naprzeciw wymaganiom bezpieczeństwa w zastosowaniach biznesowych, oferując zaawansowane bezpieczeństwo oprogramowania firmowego oraz modele z samoszyfrowaniem SED (Self Encrypting Drive) z obsługą standardu TCG Opal w wersji 2.01.

Egzemplarze próbne są wysyłane do klientów już teraz, a komercyjnie będą dostępne w tym roku.

Więcej informacji o linii wiodących w branży dysków SSD firmy Toshiba można znaleźć na stronie: https://toshiba.semicon-storage.com/eu/product/storage-products.html.

O autorze